Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Kritizovat Kvitovou za to, že útočí? Nesmysl, říká Pála(6/2014)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Tenisový expert František Pála ale Kvitovou hájí. Styl její hry je podle něj výrazně závislý na jejích fyzických předpokladech. Opatrná či defenzivní hra jí nikdy nebude vlastní.

"Petra si nezaslouží kritiku za to, že se snaží hrát útočně. Pro tenis jako takový je samozřejmě dobře, že jsou tam ještě nějaké hráčky, jako je ona. Pokračuje v tom, co jí dostalo na vrchol, nějaké pinkání na tělo soupeřky a čekání na chybu, na to Petra není stavěná," vysvětlil v rozhovoru pro Aktuálně.cz zkušený trenér.
I když zhubla, nemůže hrát defenzivně

V životní sezoně 2011, ve které Petra Kvitová ovládla Wimbledon i Turnaj mistryň, hrála podle Pály ještě riskantněji. "Berte to tak, že tehdy dávala ještě větší rány, ale šlo o to, že jí všechno padalo deset centimetrů před čáru. Byla to její životní forma, to nejde udržet pořád. Stále je šestá na světě, je ve špičce a to není málo," podotkl odborník, který oceňuje, jak Kvitová v posledních týdnech upravila postavu a zlepšila pohyb.

"Pohyb se zlepšil, Petra evidentně zhubla, i přesto ale nějakou defenzivní hru produkovat nemůže. Přece jen to není Radwaňská, nebo Erraniová, které jsou malé a lehké a mají úplně jiné možnosti, jak se po kurtu hýbat," dodal Pála.

Takový rozdíl se dle jeho názoru projevil také v osudném zápase proti Kuzněcovové. "Ruska je atletka, která všechno doběhne. Byl to pro Petru trochu smolný zápas, ale ve třetím setu hrála fantasticky. Je vidět, že se zlepšila."
Šafářová je silnější a může stoupat

Jak moc těžkou soupeřkou byla ruská vítězka Roland Garros z roku 2009 pak ukázal pondělní duel osmifinále mezi Kuzněcovovou a Lucií Šafářovou, který česká tenistka prohrála hladce ve dvou setech.

"Tam se teprve ukázalo, jak dobře proti ní vlastně Petra hrála," konstatoval Pála, který pochopitelně považuje za vydařené i vystoupení české tenisové dvojky. Šafářová se blýskla především v duelu proti bývalé světové jedničce Aně Ivanovičové, kterou přehrála ve dvou setech.

"Ten zápas Lucka odehrála famózně, ale je to také tím, že Ivanovičová už má v hlavě, že se jí proti Šafářové nedaří. Lucka hrála trpělivě i rychle, bylo to skvělé představení," poznamenal František Pála.

Šafářová má podle jeho mínění naději stoupat v žebříčku do nejlepší dvacítky. "Vždycky měla hodně křehkou postavu a hodně zranění. A to ji limitovalo. Teď se mi zdá silnější, pořád hraje, pořád trénuje. Je to znát."
Plíšková podle Pály změnila přístup

Pochvalu si od bývalého nehrajícího kapitána daviscupového týmu zasloužila také Karolína Plíšková. Na dvaadvacetileté talentované hráčce Pála oceňuje zejména změnu celkového přístupu.

"Vždycky tenis uměla, ale chyběl jí určitý zápal pro hru. I na tréninku působila neslaně, nemastně. Teď vypadá strašně nebezpečně, protož jde do každého zápasu naplno. Už nyní je vysoko a vypadá, že má chuť jít ještě výš," pochválil Pála tenistku, která v Paříži vypadla ve druhém kole s polskou favoritkou Agnieszkou Radwaňskou.

Aleš Vávra - 3. 6. 14:00

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...