Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Jan Mertl-Povídání nejen o Ferrerovi(8/2014)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

„Oni jsou vesměs v pohodě, jenže mně se to zdá trapný. Třeba za Federerem si přijde za den pro podpis dvě stě lidí, má toho po krk,“ šetří své slavnější kolegy.

Ač Mertl patří až do třetí stovky žebříčku ATP, tenisté z předních příček ho nepřehlížejí. Potkává je při kvalifikacích grandslamů.

„Býváme všichni ve stejné šatně. Nikdy se nestane, že by třeba Nadal nepozdravil. I z kurtu na nás houknul. Nebo Ferrer, ten je taky úplně bezvadný,“ líčí ústecký rodák a teplický odchovanec.

Přesto jsou hvězdy, které mu k srdci nepřirostly. „Osobně moc nemusím třeba Murraye a Djokoviče,“ jmenuje i showmana a světovou jedničku ze Srbska. „Nejsou arogantní, ale nepůsobí moc sympaticky. Zato Španěl Nadal ano. I když na kurtu to nevypadá, tam se z něj stává veliký rváč.“

Zápasy s tenisovými superstar si Mertl nevybojoval, neboť do hlavní soutěže nepronikl, ale tréninkově si zapinkal s Davidem Ferrerem. „Top hráči jako Federer, Nadal, Murray anebo Djokovič mají své sparingpartnery. Moc si k sobě lidi nepřipouštějí,“ vykresluje tenisové zvyklosti Mertl. „Ale ostatní hráči do padesátky žebříčku se napíší na nějaký kurt, k tomu dají otazník. A když člověk chce, připíše se a zahraje si s nimi.“

Mertl prý Ferrera v tréninku docela stíhal. „Ale on udělá dvě chyby za hodinu, to je o něčem jiném. Motorová myš, nic nezkazí. Ferrer bude běhat celý den a do toho ještě kouří krabku cigaret,“ připomněl Španělovu vášeň pro nikotin.

Řevnivost mezi legendami? Český tenista ji nevidí. „Média to řeší víc než oni sami. Federer nebo Nadal jsou nad věcí,“ míní.

Zatímco Mertl pro podpisy nechodí, čas od času ho zkouší vyloudit fanoušci od něj. „Někteří sbírají autogramy i od kvalifikantů. Ale spíš si mě na grandslamu pletou. Jako jednou. Prý: Pane Escudé! Nebyl jsem nadšený. Tenhle Francouz je totiž vizuálně divný,“ řehní se Mertl, vizuálně bezproblémový.
Autor: bek

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...