Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Vyhrál set, pak vzdal zápas. Jaziriho skreč prošetří ATP(2/2015)

Podivné okolnosti včerejšího zápasu mezi Denisem Istominem a Tunisanem Malekem Džazírím se chystá prošetřovat mužská tenisová asociace ATP. Džazírí, který vzdal po vyhraném setu zápas s Denisem Istominem, by v případě svého postupu hrál v dalším kole s Izraelcem Dudim Selou. A souboji hráče své země a izraelského tenisty už jednou tuniská tenisová federace z politických důvodů zabránila.

Malek Džazírí včera v zápase 1. kola na halovém turnaji v Montpellier vyhrál nad šestým nasazeným Uzbekem Denisem Istominem první set 6-3, dál už ale nepokračoval. Utkání vzdal a do dalších bojů tak pustil soupeře.

Podle prohlášení organizátorů se jednatřicetiletý Džazírí nechával v prvním setu dvakrát ošetřovat, neboť měl znovu problémy s loktem, který ho trápil během Australian Open.

Kdyby nešlo o tenistu z Tuniska a v dalším kole na něj nečekal soupeř z Izraele Dudi Sela, zřejmě by se nad skrečí nikdo nepozastavil. Jenže tenisový svět má ještě v živé paměti situaci ze sezony 2013, kdy Džazírí nenastoupil ke čtvrtfinálovému zápasu na challengeru v uzbeckém Taškentu proti Amiru Weintrubovi z Izraele.

Odstoupit z turnaje tehdy Džazírímu nařídila tuniská tenisová federace. Arabské země totiž v různé míře bojkotují sportovní zápasy s izraelskými sportovci na protest proti válečné situaci v Palestině. ITF pak vyřadila Tunisko z Davis Cupu 2014 s odůvodněním, že se politika se v žádném případě nesmí míchat do sportu.

ATP tak začala prošetřovat i Džazírího odstoupení z Montpellier. Sice nejprve potvrdila, že tuniský tenista vzdal kvůli zranění lokte, které na místě potvrdil i fyzioterapeut ATP, ale pak připustila jisté pochybnosti.

"Vzhledem k předchozímu incidentu hračovy národní federace v roce 2013 se na odstoupení diváme s větší obezřetností a v širších okolnostech," napsalo vedení ATP v prohlášení pro agenturu AP. Tuniská federace údajně neodpovídá na emaily ani nezvedá telefony.

Pětašedesátý hráč světa Džazírí, který je v aktuálním žebříčku nejvýše ve své kariéře, ve Francii odstoupil i ze čtyřhry. V té měl ve čtvrtek nastoupit se Španělem Markem Lópezem ke čtvrtfinále proti jinému Izraelci Jonathanu Erlichovi, který startuje s českým tenistou Františkem Čermákem.

Rumun možno odhalil najväčší tenisový škandál v histórii(11/2014)

marius-copil27.11.2014 | 17:30 BUKUREŠŤ - Rumunský tenista Marius Copil dostal korupčnú ponuku, ktorú okamžite nahlásil príslušným orgánom. Previnilcov označil za slabochov, dával by im doživotné tresty.


"Niekto ma kontaktoval cez Facebook, keď som bol v Miami. Navrhol mi 30 000 eur za prehratý set. Hneď som to oznámil a vymazal som moje konto. Tie terajšie, o ktorých viem, sú nepravé. Zrušil som ho, lebo som dostával škaredé správy vrátane vyhrážok smrťou," povedal Copil v rozhovore pre portál Sport24.

Rumun otvorene prezradil niekoľko finančných údajov: "Keď sa Roger Federer prvý raz v kariére prihlásil do Brisbane, organizátori mu dali 1,6 milióna dolárov len ako štartovné. V roku 2009 som hral semifinále v Cremone proti Bernardovi Tomicovi, ktorý vtedy bol 170. na svete, ja okolo 200. miesta. So mnou bol iba fyzioterapeut, s ním šesť ľudí. Povedal mi, že má kreditku od národnej asociácie Tennis Australia. Bez limitu. Dovtedy z nej minul 1,5 milióna dolárov. Navyše, od juniorského veku mal kontrakt s Nike. Za 50.- 100. pozíciu v renkingu mu podľa tej zmluvy náležalo 300 000 dolárov ročne, v prípade Top 50 raz toľko. Ja som mal ročne od sponzorov 15 000 dolárov, z toho som 20 % dával manažérovi. Pol roka som sa pripravoval pod vedením Petra Carlssona, kouča Robina Söderlinga. Platil som mu 4250 eur mesačne a k tomu 7 % získaných prémií."

Dvadsaťštyriročný rodák z Aradu Marius Copil nemá priateľku z tenisového sveta: "Mám iný vkus. Napríklad Maria Šarapovová sa mi ako žena nepáči. Je príliš mohutná a podľa mňa nemá krivky."

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...