Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Vyhrál set, pak vzdal zápas. Jaziriho skreč prošetří ATP(2/2015)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Podivné okolnosti včerejšího zápasu mezi Denisem Istominem a Tunisanem Malekem Džazírím se chystá prošetřovat mužská tenisová asociace ATP. Džazírí, který vzdal po vyhraném setu zápas s Denisem Istominem, by v případě svého postupu hrál v dalším kole s Izraelcem Dudim Selou. A souboji hráče své země a izraelského tenisty už jednou tuniská tenisová federace z politických důvodů zabránila.

Malek Džazírí včera v zápase 1. kola na halovém turnaji v Montpellier vyhrál nad šestým nasazeným Uzbekem Denisem Istominem první set 6-3, dál už ale nepokračoval. Utkání vzdal a do dalších bojů tak pustil soupeře.

Podle prohlášení organizátorů se jednatřicetiletý Džazírí nechával v prvním setu dvakrát ošetřovat, neboť měl znovu problémy s loktem, který ho trápil během Australian Open.

Kdyby nešlo o tenistu z Tuniska a v dalším kole na něj nečekal soupeř z Izraele Dudi Sela, zřejmě by se nad skrečí nikdo nepozastavil. Jenže tenisový svět má ještě v živé paměti situaci ze sezony 2013, kdy Džazírí nenastoupil ke čtvrtfinálovému zápasu na challengeru v uzbeckém Taškentu proti Amiru Weintrubovi z Izraele.

Odstoupit z turnaje tehdy Džazírímu nařídila tuniská tenisová federace. Arabské země totiž v různé míře bojkotují sportovní zápasy s izraelskými sportovci na protest proti válečné situaci v Palestině. ITF pak vyřadila Tunisko z Davis Cupu 2014 s odůvodněním, že se politika se v žádném případě nesmí míchat do sportu.

ATP tak začala prošetřovat i Džazírího odstoupení z Montpellier. Sice nejprve potvrdila, že tuniský tenista vzdal kvůli zranění lokte, které na místě potvrdil i fyzioterapeut ATP, ale pak připustila jisté pochybnosti.

"Vzhledem k předchozímu incidentu hračovy národní federace v roce 2013 se na odstoupení diváme s větší obezřetností a v širších okolnostech," napsalo vedení ATP v prohlášení pro agenturu AP. Tuniská federace údajně neodpovídá na emaily ani nezvedá telefony.

Pětašedesátý hráč světa Džazírí, který je v aktuálním žebříčku nejvýše ve své kariéře, ve Francii odstoupil i ze čtyřhry. V té měl ve čtvrtek nastoupit se Španělem Markem Lópezem ke čtvrtfinále proti jinému Izraelci Jonathanu Erlichovi, který startuje s českým tenistou Františkem Čermákem.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Erica 23.07.2017 19:18
  It's the best time to make some plans for the future and it's time to be happy. I have read this post ...

  Číst dále...

   
 • Kazuko 20.07.2017 12:38
  How to drive traffic to your website [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=86COMT8JE_c[/youtube] this ...

  Číst dále...

   
 • Madison 20.07.2017 02:52
  Hello fellas! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can ...

  Číst dále...

   
 • Soila 19.07.2017 13:34
  Hello guys! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me ...

  Číst dále...

   
 • Drusilla 18.07.2017 09:01
  Hi guys! Who wants to see me live? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch ...

  Číst dále...