Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/14804/virtual/www/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 674

Warning: copy(http://tennisbet.czimages/2011/prosinec/10rozdílů.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/14804/virtual/www/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 674

Mandlíková vychovává tenisová dvojčata: Nesmí se nechat šidit(4/2014)

 Jak se daří dvojčatům? Stále je drží nadšení pro tenis?

„Ještě jo. Nechci je jako matka moc chválit, ale tenis jim celkem jde. Elina je asi pětadvacátá na Floridě do čtrnácti let. A to je jí teprve dvanáct.“

A Marek?
„Ten je jiný. Je super talentovaný, ale je jako lanovka. Vypne, zapne, vypne, zapne. A to nejde. Navíc u kluků je to v tenise všechno mnohem těžší.“

Jak jejich tenisový vývoj prožíváte?
„Je to pro mě velice psychicky náročný. Když jsem hrála sama, byly to nervy. Pak jsem hrála s Novotnou (trenérka wimbledonské vítězky Jany Novotné), což byly ještě větší nervy. A teď to jsou úplně největší nervy, protože jde o vaši vlastní krev. Chcete pro ně udělat to nejlepší, poradit jim. A oni to třeba neberou. Elina mě sice poslouchá na slovo, ale Marek mi řekne ´jo mami´ a stejně si udělá, co chce sám. Pak mě to mrzí. Chci mu poradit, předat zkušenosti, ale on radši poslechne trenéra. Někdy je to hrozně frustrující.“

Nejrychlejší zápas tenisové historie(03/2014)

28 minut a 20 sekund. Nieminen změnil superrychlou výhrou historii

Pamatujete před dvěma lety? Po pěti hodinách a 53 minutách slavil Novak Djokovič výhru nad Rafaelem Nadalem ve finále Australian Open. V nejdelším grandslamovém finále historie získal Srb mimořádně cenný titul.

Nebo rok starou výhru dvojice Tomáš Berdych, Lukáš Rosol ve Švýcarsku? V deblovém souboji s párem Stanislas Wawrinka, Marco Chiudinelli slavili po sedmi hodinách a dvou minutách - v nejdelším zápase historie Davisova poháru.

Na pokraji vyčerpání dohrávali tenisté své zápasy. Podobně jako v roce 2010 dvojice John Isner - Nicolas Mahut. Vždyť jejich duel prvního kola Wimbledonu se kvůli tmě dokonce natáhl na tři dny. Americký a francouzský tenista strávili na kurtu celkem 11 hodin a 5 minut, odehráli 183 her. Pátý set, který Isner vyhrál poměrem 70:68, trval 8 hodin a 15 minut.

Riziko miluji, ale hazard neuznávám, říká miliardář Karel Janeček(2/2014)

Riziko miluji, ale hazard neuznávám, říká miliardář Karel Janeček

Přestože si začal vydělávat hraním, měl vše dobře spočítané. A řízené riziko mu vyšlo. "Riskovat je dobré, obzvlášť, když je člověk mladý, ale hazard je zlo," říká Karel Janeček, kterého jedni uznávají, jiní zas označují za naivního nedospělého člověka. 

Závisti se nebojí, i když má nadosmrti vyděláno, místo polehávání na pláži zakládá nadace, pracuje na novém volebním systému, učí na škole. "Pokusím se vcítit do průměrného člověka," slibuje miliardář na začátku rozhovoru o financích a investování s upřímností, která mu už natropila mnohé problémy.

 Karel Janeček

Janecek


1973 se narodil

1995 založil firmu RSJ

1996 získat titul MBA na Bradley University, USA

1997 absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze

2004 získal titul Ph.D. v oboru Mathematical Finance na Carnegie Mellon University Pittsburgh, USA
od 2007 přednáší na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze

2010 založil Nadační fond Karla Janečka pro podporu projektů základního vědeckého výzkumu v matematice, ekonomii a medicíně, v roce 2013 přejmenoval fond na Nadační fond Neuron na podporu vědy

2011 založil Nadační fond proti korupci

2012 založil Nadační fond pomoci a spustil projekt Pozitivní evoluce

je spolumajitelem Centra současného umění Dox

má dvě dcery

Rozhovor: Profesor Pavel Kolář o tom, proč dnes umíme cvičit jenom svaly, nikoli prožitek(1/2014)

Je to velmi zajímavý rozhovor o věcech ,které jste možná ani netušili a proto ho sem dávám.

Autor: Marta Fenclová

Článek vyšel v časopise Moje Psychologie

Kolar

 Zabýváte se oborem takzvané neurofyziologie, tedy tím, jaký má mozek vliv na naše pohybové funkce…


Ve svých klinických přístupech se zaměřuji hlavně na motoriku vrozenou, automatickou. Ta se projevuje především při nezralosti mozku, tedy v raných fázích motorického vývoje. A jednak na pohybové funkce, kterým se učíme a které díky našemu mozku můžeme variovat.

V čem se ty „vrozené“ a „naučené“ pohybové funkce liší?

Když se člověk narodí, na rozdíl od zvířat nemá zdaleka zralý mozek. Pro srovnání, když se narodí žirafa, tak během hodiny chodí a běhá jako dospělá. U člověka bude trvat několik let, než se mozek vyvine. A během toho vývoje se objevují a projevují určité motorické funkce, které jsou spojeny se zráním, tím, že se mozek vyvíjí. Dítě si neřekne, teď je mi šest měsíců, tak se budu otáčet, nebo teď jsou mi čtyři měsíce, tak zkusím sahat po hračce. To všechno je do určité míry dáno zráním centrální nervové soustavy.

To všechno lze asi nejlépe pozorovat právě na dětech…

Právě při práci s malými a postiženými dětmi jsem si uvědomil a pochopil některé souvislosti. Určité motorické chování je program, který se projevuje v průběhu vývoje mozku. Reflexní motorické chování můžete vyvolat už v novorozeneckém období. Třeba zatlačíte novorozenci na ruku a otevře se pusa nebo podráždíte nohy a dítě se vzepře a tak dále. Tyto reflexy máme celý život, jen jsou překryté vyššími úrovněmi řízení. Ale když má člověk například úraz mozku, tyto reflexy se objevují a my je můžeme dobře použít v diagnostice postižení. U dospělých s těžkým postižením mozku můžeme podle těchto reflexů rozlišovat vývoj onemocnění a jeho závažnost. A můžeme je také využít v dětské diagnostice, kdy díky nim zjišťujeme, zda se dítě vyvíjí správně.

Bitva pohlaví, nebo švindl? Tenisový duel probudil emoce i po 40 letech(9/2013)

bjkJejich nástup připomínal spíš wrestligové šílenství než vznešený tenis. Billie Jean Kingovou přinesli tři polonazí svalnatci na dřevěném piedestalu. Jindy uměřená 29letá hnědovláska s brýlemi mávala burácejícímu 30tisícihlavému davu Američanů jako egyptská vládkyně Kleopatra.

Její vyzyvatel se nechal přivézt do bitvy, na níž stála divácká vstupenka tehdy horentních sto dolarů, ve zlaté rikše tažené mladými děvčaty. Bobby Riggs vystoupil ve svítivě žluté bundě s nápisem Sugar Daddy, kterou odložil až při první pauze, a s brýlemi a patkou vypadal docela jako Woody Allen. Když zamířil pozdravit svou rivalku, vytáhl pro ní gigantické cukrové lízátko. Taktéž Kingová měla připraveny stylový dárek: kvičícího čuníka. 

Ale stejně důležitý byl toho dne, 20. září 1973, také tenis. Riggs, někdejší několikanásobný wimbledonský šampion třicátých let, o čtyři měsíce dřív v Kalifornii vyřídil neohroženou jedničku ženského žebříčku Margaret Courtovou 6:2, 6:1. Slitování neměli ani novináři: Masakr na Den matek, psali tehdy.

Záhadné počítání tenisového zápasu. Znáte jeho historii?(3/2013)

Na podání Tomáš Berdych. Do vedení 15:0 se dostává díky esu, druhý bod na 30:0 získává po přesném voleji na síti, náskok 40:0 mu zajišťuje přesný obhoz...

Celkem běžná situace z tisíců zápasů, které se každý rok na turnajích odehrají. Co ale opravdu za poněkud nelogickým počítáním bodů stojí a kde se vzaly?

Rekordní tie-break (1/2013)

Pravděpodobně nejdelší tie-break v historii profesionálního tenisu odehráli dva monačtí tenisté na turnaji Futures na Floridě. Benjamin Balleret v něm udolal krajana Guillauma Couillarda 36:34 a nakonec se radoval z výhry 7:6, 6:1.

Prekvapenie roka 2012(12/2012)

20.12.2012 | 13:40 BRATISLAVA - Slovenský tenista Martin Kližan si výkonmi v tejto sezóne vyslúžil ďalšie bilančné ocenenie.

Nováčik roka ATP na hlavnom profesionálnom okruhu triumfoval v kategórii Prekvapenie roka 2012 v ankete špecializovaného francúzskeho portálu We Love Tennis. Dosiahol koeficient 48,66. Druhý skončil Argentínčan Juan Monaco (38,62), tretí bol Francúz Richard Gasquet (37,27), štvrtý Srb Janko Tipsarevič (18,79) a piaty Talian Andreas Seppi (13,58).

CHAT: Odpovídal tenisový expert deníku Sport Jan Jaroch (11/2012)

Hrál jste tenis i závodně, nebo rekreačně, nebo o něm jen píšete? :-) Michaela

Závodně jsem hrál basket, tenis jen rekreačně.
Co říkáte na to, že se Roger Federer i po třicítce drží mezi elitní trojkou světa? A jak dlouho bude podle Vás ještě hrát? David

Federer je výjimečný a výjimečně chytrý, umí výborně plánovat turnaje a jestli bude chtít, může být další čtyři, pět let klidně v top 10. Z jeho výroků mi přijde, že ho tenis stále strašně baví a nedivil bych se, kdyby hrál ještě hodně dlouho.
Co říkáte na nápad, že by se za dobré podání bralo i to, kdy míč škrtne o pásku? Není to blbost? A jak se Vám u deblů líbí, že se nehraje na výhody a shody? Alena

Tomáš Petera: Trendem je dokonalá kondice

Tenisově vyrostl na Spartě, za kterou hrál ligu, pak se stal koučem a stál u grandslamového triumfu Petra Kordy v Melbourne. Další kroky Tomáše Petery (41) byly především promotérské a manažerské. Spoluzaložil marketingovou společnost Česká sportovní, stal se majitelem tenisové Sparty a fotbalového Baníku, byl ředitelem projektu Praha olympijská. Teď se, možná trochu překvapivě, vrací ke kořenům – jako kouč půvabné Andrey Hlaváčkové.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...