Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Pavlásek Adam

06 09 2011

 

 javascript:ImageManager.populateFields('petra-kvitova-adam-pavlasek.jpg')

Přítel Kvitové Pavlásek (16) září na US Open: Nechci být pořád zajíček


PŘÍMO Z NEW YORKU - Pokud chcete Adama Pavláska naštvat, řekněte mu, že je zajíček Petry Kvitové. V šestnácti je o téměř pět let mladší než jeho slavná přítelkyně a wimbledonská šampionka. Velká jízda Kvitové rokem 2011 se ale začíná odrážet i na mladém aspirantovi tenisové slávy. Také on prožívá zatím nejlepší období kariéry.


Nedávno vyhrál Galeův pohár, neoficiální mistrovství Evropy, titul získal i na Pardubické juniorce. A na US Open, při grandslamovém debutu, srazil druhého nasazeného Australana Luka Savilla 6:4, 7:5.

Když má mluvit o Petře Kvitové, kroutí se Adam Pavlásek jako had. „Chci si udělat sám jméno. Nechci být pořád zajíček,“ přiznává. Epochální úspěchy přítelkyně si musí pohrávat s jeho mužskou ješitností. Jedním dechem jí však děkuje, jak dobrý vliv na něj má.

„Je pro mě inspirací, motivací. Dává mi dobré rady, ví, co je pro tenistu dobré,“ prohlásil prostějovský hráč, velký talent, ale také známý lenoch, o němž lidé z jeho okolí tvrdí, že i díky Kvitové o sto procent zlepšil přístup


A výsledky se rychle dostavují. Pavlásek je momentálně 29. na juniorském žebříčku, ze svého ročníku 1994 však šestý. Až na konci roku odejdou starší borci mezi dospělé, bude juniorským hráčem top ten.

Na US Open si odbyl debut v hlavní soutěži grandslamové juniorky jako zvon. Vyřadil světovou dvojku Luka Savilla z Austrálie, šampiona letošního Wimbledonu. „Dobrá premiéra,“ pochválil se. Z tribuny u kurtu číslo 13 mu tleskala i blonďatá dívka v bílém tričku, jeho slavná přítelkyně.

„Pomáhá mi, když je Petra na zápase. Ale mrknu na ni, jenom když vedu o hodně. Takže dneska jsem měl oči radši zabodnuté jenom do betonu,“ usmál se rodák z Bílovce, kde se narodila i Kvitová.

Pavlásek je dnes druhým nejlepším juniorem v Česku. Klidně se může stát, že juniorské finále ve Flushing Meadows bude českou záležitostí mezi ním a světovou jedničkou Jiřím Veselým. „Jsme kámoši, ale o tomhle jsme se radši nebavili. Hezky krůček po krůčku,“ nechce předbíhat.

Zatímco Veselý je tenisový stratég a vyťukávač jako Andy Murray, Pavlásek na kurtu hodně připomíná Tomáše Berdycha. Má velké údery z obou stran a největší předností je servis. „Lidi mi říkají, že hraju jako Tomáš. On je taky můj vzor,“ říká Pavlásek, jehož táta hrál druhou fotbalovou ligu za Opavu a máma skákala do výšky.

 

 

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...