Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

McEnroe: Murray je na pokraji vyhoření, měl by si dát pauzu(11/2014)

Londýn (Od našeho zpravodaje) - Na poslední chvíli se tenista Andy Murray zvládl kvalifikovat na Turnaj mistrů, na samotném klání však nezářil. Prohrál s Nišikorim, dostal výprask od Federera a nepostoupil do semifinále, čímž zarmoutil londýnské publikum. Bývalá světová jednička John McEnroe si myslí, že ho náročný program posledních týdnů zmohl: „Je na pokraji vyhoření,“ řekl.

Murray dělal od druhé poloviny září vše pro to, aby dohnal nepovedený úvod sezony a kvalifikoval se na Turnaj mistrů. Odehrál šest turnajů v řadě, na třech z nich došel až do finále. Na tom sedmém už však další zázrak nedokázal.

Naopak: po debaklu 0:6, 1:6 od Rogera Federera neopouštěl turnaj v nejlepší náladě. „Roger hrál výjimečně, ale já byl ze svého výkonu zklamaný,“ uznal Murray ve svém sloupku na BBC.Fotogalerie

Jakožto nejlepší hráč v tenisem posedlé Británii je pod obrovským tlakem. Všechny jeho výsledky se ostře sledují, probírají, hodnotí. Letos už slyšel dost kritiky, když v počátku sezony nemohl navázat na výsledky z posledních dvou let, během nichž vyhrál dva grandslamy.

Pak se přece jenom zvedl. Došel do semifinále Roland Garros. Na US Open trápil světovou jedničku Novaka Djokoviče. V závěru sezony vybojoval tři tituly.

Jenže když v Londýně zklamal, musel si zase vyslechnout řadu výtek. „Už není tak agresivní,“ mínil Greg Rusedski, někdejší nejlepší Brit. „Musí víc diktovat hru,“ řekla BBC další někdejší britská hvězda Tim Henman. „Měl by si dát pauzu,“ tvrdí McEnroe. „Potřebuje zase najít svůj faktor X,“ domnívá se Boris Becker, současný Djokovičův kouč.

Právě pozice Murrayho trenéra je dalším tématem, které jeho kritiky dráždí. Skot se v březnu rozešel s Ivanem Lendlem, později ho nahradila Amélie Mauresmová. „Neviděl jsem je trénovat, ale nepřijde mi, že hraje správně,“ řekl Henman.

„Odehrál ‚fantastické zápasy‘ proti Robredovi,“ připomněl napínavé tříhodinové bitvy v Šen-čenu a Valencii. „Jenže Andy je jiná třída. Měl by nad ním dominovat. Tři hodiny a dvacet minut v hale? Něco je špatně.“

Murray kvůli operaci zad zmeškal druhou polovinu minulé sezony. Zatímco před ní patřil do „velké čtyřky“ spolu s Djokovičem, Federerem a Nadalem, nyní na nejlepší nestačí. „Když nehrajete, tak se ostatní pořád zlepšují, zatímco vaše úroveň klesne a oni vám trochu utečou,“ vysvětluje 27letý Murray.

Dokáže se zase vrátit mezi nejlepší? Je pro něj spolupráce s Mauresmovou skutečně prospěšná? To jsou otázky, které zodpoví až rok 2015.

Autor: Ondřej Novotný

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...