Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

McEnroe: Murray je na pokraji vyhoření, měl by si dát pauzu(11/2014)

Londýn (Od našeho zpravodaje) - Na poslední chvíli se tenista Andy Murray zvládl kvalifikovat na Turnaj mistrů, na samotném klání však nezářil. Prohrál s Nišikorim, dostal výprask od Federera a nepostoupil do semifinále, čímž zarmoutil londýnské publikum. Bývalá světová jednička John McEnroe si myslí, že ho náročný program posledních týdnů zmohl: „Je na pokraji vyhoření,“ řekl.

Murray dělal od druhé poloviny září vše pro to, aby dohnal nepovedený úvod sezony a kvalifikoval se na Turnaj mistrů. Odehrál šest turnajů v řadě, na třech z nich došel až do finále. Na tom sedmém už však další zázrak nedokázal.

Naopak: po debaklu 0:6, 1:6 od Rogera Federera neopouštěl turnaj v nejlepší náladě. „Roger hrál výjimečně, ale já byl ze svého výkonu zklamaný,“ uznal Murray ve svém sloupku na BBC.Fotogalerie

Jakožto nejlepší hráč v tenisem posedlé Británii je pod obrovským tlakem. Všechny jeho výsledky se ostře sledují, probírají, hodnotí. Letos už slyšel dost kritiky, když v počátku sezony nemohl navázat na výsledky z posledních dvou let, během nichž vyhrál dva grandslamy.

Pak se přece jenom zvedl. Došel do semifinále Roland Garros. Na US Open trápil světovou jedničku Novaka Djokoviče. V závěru sezony vybojoval tři tituly.

Jenže když v Londýně zklamal, musel si zase vyslechnout řadu výtek. „Už není tak agresivní,“ mínil Greg Rusedski, někdejší nejlepší Brit. „Musí víc diktovat hru,“ řekla BBC další někdejší britská hvězda Tim Henman. „Měl by si dát pauzu,“ tvrdí McEnroe. „Potřebuje zase najít svůj faktor X,“ domnívá se Boris Becker, současný Djokovičův kouč.

Právě pozice Murrayho trenéra je dalším tématem, které jeho kritiky dráždí. Skot se v březnu rozešel s Ivanem Lendlem, později ho nahradila Amélie Mauresmová. „Neviděl jsem je trénovat, ale nepřijde mi, že hraje správně,“ řekl Henman.

„Odehrál ‚fantastické zápasy‘ proti Robredovi,“ připomněl napínavé tříhodinové bitvy v Šen-čenu a Valencii. „Jenže Andy je jiná třída. Měl by nad ním dominovat. Tři hodiny a dvacet minut v hale? Něco je špatně.“

Murray kvůli operaci zad zmeškal druhou polovinu minulé sezony. Zatímco před ní patřil do „velké čtyřky“ spolu s Djokovičem, Federerem a Nadalem, nyní na nejlepší nestačí. „Když nehrajete, tak se ostatní pořád zlepšují, zatímco vaše úroveň klesne a oni vám trochu utečou,“ vysvětluje 27letý Murray.

Dokáže se zase vrátit mezi nejlepší? Je pro něj spolupráce s Mauresmovou skutečně prospěšná? To jsou otázky, které zodpoví až rok 2015.

Autor: Ondřej Novotný

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Erica 23.07.2017 19:18
  It's the best time to make some plans for the future and it's time to be happy. I have read this post ...

  Číst dále...

   
 • Kazuko 20.07.2017 12:38
  How to drive traffic to your website [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=86COMT8JE_c[/youtube] this ...

  Číst dále...

   
 • Madison 20.07.2017 02:52
  Hello fellas! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can ...

  Číst dále...

   
 • Soila 19.07.2017 13:34
  Hello guys! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me ...

  Číst dále...

   
 • Drusilla 18.07.2017 09:01
  Hi guys! Who wants to see me live? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch ...

  Číst dále...