Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Gasquet: Chci zpátky do Top 10 (12/2011)

Richard Gasquet_7

Richard Gasquet si před novou sezonou věří. Po dlouhé době ho prý nelimitují žádné zdravotní problémy a má tak za sebou povedenou přípravu. V roce 2012 plánuje zaútočit na první světovou desítku.

Richard Gasquet byl obrovským talentem světového tenisu, už jako devatenáctiletý klepal na dveře první světové desítky. Prodrat se do ní dokázal v roce 2007, kdy se stal i světovou sedmičkou. Jeho kariéru však brzdila častá zranění a předloni dokonce aféra kolem užívání kokainu. I když u soudu uspěl s tvrtzením, že se mu zakázaná látka dostala do těla při líbání s dívkou, několik měsíců nehrál a čekal ho těžký návrat.

Letos se už znovu škrábal na výslunní, druhá polovina sezony se mu však příliš nepovedla a rok zakončil na 19. místě. Ovšem nyní hlásí, že problémy s ramenem jsou pryč a věří v dobré zítřky.

"Budu se snažit proniknout do Top 10. Před několika lety jsem to už dokázal a myslím, že to jsem schopný v roce 2012 zopakovat." řekl pětadvacetiletý Francouz před startem Hopmanova poháru, kde po boku krajanky Marion Bartoliové poprvé zahájí novou sezonu.

"Ještě nikdy jsem tu nehrál, ale jsou tu skvělé podmínky pro přípravu na Melbourne. To je hlavní důvod, proč jsem letos tady," komentuje Gasquet svou premiéru v tradiční soutěži smíšených dvojic. "V Brisbane jsem hrál už dvakrát nebo třikrát, tak jsem chtěl nějakou změnu. Jsem mladý, je mi 25 a chci vyzkoušet něco jiného," dodal.

Gasquet v roce 2004 vyhrál čtyřhru smíšených dvojic na French Open ( s Tatianou Golovinovou). "Jednou jsem mix hrál a hned jsem vyhrál Roland Garros. Vlastně jsem v mixu nikdy neprohrál, takže si na tuhle netradiční disciplínu věřím. Doufám, že tady v Perthu budu hrát dobře a připravím se na Australian Open."

Právě Francouzi na Silvestra zahájí duelem proti Číně 24. ročník Hopmanova poháru. Bartoliovou nejprve čeká vítězka French Open Na Li, Gasquet se pak střetne s neznámým Di Wuem. Třetím zápasem je smíšená čtyřhra.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...