Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Velkohubé řeči, skandály, operace. Pak titul. Chytne se konečně Tomic?(7/2014)

TomicAby ne: triumf přišel v době, kdy už 21letému Australanovi nikdo moc nevěřil. V letošní sezoně měl do minulého týdne na kontě jen osm výher. Po lednové operaci kyčle se trápil, nedařilo se mu na turnajích přejít ani 2. kolo. A do toho se ho zřekla agentura, s níž měl smlouvu už od 12 let a díky které získal kontrakty s firmami jako Nike, Yonex, Qantas nebo Optus.

Jenže Tomic ukázal, že se nehodlá jen tak vzdát. Vyhrál druhý turnaj v kariéře, ve finále porazil chorvatského ranaře Ivo Karloviče. „Tahle výhra pro mě hodně znamená. Budu si ji pamatovat navždy,“ řekl.

Tomic: Do tří let nebudou žádní Federerové, mezi elitou budu já(11/2013)

Před obhajobou svého jediného turnajového triumfu na okruhu ATP v australském Sydney se vyjádřil k budoucnosti mužského tenisu. A přílišným respektem k tenisovým legendám rozhodně netrpí.

"Nastupuje nová generace mladých hráčů a tenisté jako Federer a další už budou brzy nahrazeni novými borci, kteří budou na vyšší úrovni než oni. Během dvou tří let už nebudou žádní Federerové," pálí ostrými jednadvacetiletý Australan.

Před lety odmítl Hewitta. Teď vytáhlý australský drzoun Tomic září.(1/2012)

Před lety odmítl Hewitta. Teď vytáhlý australský drzoun Tomic září
 Bernard Tomic
Před lety odmítl trénink s Lleytonem Hewittem se slovy: "Není dost dobrý." První den Australian Open svého krajana chválil: "Lleyton se nikdy nevzdával, bojoval." Zarputilost od něj Bernard Tomic okoukal perfektně. V prvním kole úvodního grandslamu sezony zvrátil nepříznivý vývoj 0:2 na sety se Španělem Fernandem Verdaskem a postoupil. Austrálie má nového hrdinu.
 

"Být to na jiném turnaji, hodil bych na kurt ručník. Nevím, kde jsem vzal energii," říká Tomic.

Po vítězství 4:6, 6:7 (3), 6:4, 6:2, 7:5 nad Fernandem Verdaskem, Španělem nasazeným jako číslo dvaadvacet, si poprvé v životě vychutnal ovace vestoje.
Po tváři mu stékal pot. S Verdaskem se na kurtu škvařili více než čtyři hodiny. "Žádná zábava. Bylo to utrpení," přiznal.

Dlouhá léta jej provází pověst mimořádného talentu, loni ve čtvrtfinále Wimbledonu trápil pozdějšího šampiona Novaka Djokoviče. Ale vytáhlý mladík už také získal nálepku drzouna.


Dlouho mu předhazovali epizodu s odmítnutým tréninkem s Hewittem, bývalou světovou jedničkou. Nedávno si zavařil, když jej policie obvinila ze zneužití svých sportovních vozů. Řidičský průkaz mu vzhledem k nízkému věku v Austrálii vydali pouze s omezením - auta smí využívat jen pro tenisové účely. 

Doprava z domova na kurty a zpátky, dle předpisů. V polovině prosince je údajně rychlou jízdou na svém sporťáku BMW M3 porušil. "Nebylo to tak. Je to policejní šikana," ohradil se Tomic. Jeden z místních policajtů má prý na něj spadeno...

orange-bmw-m3-bernard-tomic 

Uplynulý týden vyhrál syn chorvatských rodičů, jenž se narodil ve Stuttgartu, exhibiční turnaj Kooyong Classic. Mimo jiné předčil Tomáše Berdycha. Heroickým obratem v úvodním utkání Australian Open nechal na své prohřešky zapomenout a připomněl podobný výsledkový veletoč z wimbledonské trávy. Loni nad ním vedl Rus Igor Andrejev také 2:0 na sety, ale bylo to málo.

Z 38. místa světového žebříčku hrozí Bernard Tomic soupeřům. A učí se zvládat tlak, po letech převzal po Lleytonovi Hewittovi pozici australské jedničky. "Zvykám si," tvrdí.

Na Australian Open triumfoval jako junior už před čtyřmi lety, víru v blížící se triumf domácího tenisty v Melbourne však krotí. "Australané si neuvědomují, že to je jedna z nejtěžších věcí na světě. Ale třeba se jednou do té pozice dostanu," přeje si Bernard Tomic. Pak už si na jeho drzé úlety nevzpomene nikdo.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...