Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Tomáš Berdych-sociální sítě a podnikání(12/2012)

berdych2Tomáš má v sobě noblesu, říká o Berdychovi jeho obchodní partner

Sedmadvacetiletý tenista z Valašského Meziříčí a čtyřiačtyřicetiletý spolumajitel kreativního studia z Brna se znají léta. Trávníček coby bývalý tenisový trenér působil také u juniorské reprezentace.

Tomáše Berdycha představuje jeho obchodní partner Daniel Trávníček.

U vytáhlého mladíka ho už v mládí zaujala zarputilost a snaha o profesionalitu. V kontaktu zůstali i poté, co Trávníček tenisové prostředí opustil. V posledních letech se on a jeho firma starají nejlepšímu českému hráči o marketingovou prezentaci, pečují o jeho internetové a facebookové stránky.

I když přesvědčit Tomáše Berdycha, povahou introverta, který si soukromí hlídá, aby sdílel své zážitky s fanoušky na sociálních sítích, nebylo jednoduché. Pomohly moderní technologie. "Chytré telefony zjednodušily komunikaci a Tomáše to začalo bavit," přiznává muž s přezdívkou Tráva.

Berdych se v moderních technologiích zorientoval rychle, je nadprůměrným uživatelem. Jeho internetové stránky mají moderní minimalistický design, kterému vévodí konzervativně funkcionalistické logo vytvořené z iniciál jeho jména.

OBCHODNÍ PARTNEŘI. Daniel Trávníček a Tomáš Berdych spolu vlastní kreativní studio a také hudební vydavatelství.

Na Facebooku v pravidelných intervalech zásobuje příznivce krátkými vzkazy a fotografiemi ze zákulisí tenisových turnajů.

"Vedle hokejisty Jaromíra Jágra se o své stránky stará asi nejlépe z českých sportovců," chválí obchodního partnera Trávníček.

I na sociálních sítích se však tenista pohybuje pouze "v rámci kurtu". Prezentuje se pouze sportovně, pikanterií z tenisového zákulisí nebo informací ze soukromí se fanoušci nedočkají.

"Proč taky? Ani jeden z nás v tom nevidíme žádný smysl. Tomáš není laciná celebrita chodící jenom po večírcích[. Chce se ukázat jako sportovec, za jehož úspěchem je především dřina," zdůrazňuje Trávníček.

Příspěvky si na sociální síť vkládá tenista sám. "Podle toho, jak to cítí." Zato korespondenci s fanoušky mu obstarává agentura. "Vzkazy dostává různé. Žádosti o pomoc nevyjímaje. Tomáš se vždy ptá, zda jde o děti, a těm se maximálně snaží vyjít vstříc.

Negativní vzkazy Berdychovi častokrát ani nedoručí. "Uráží mě, když dostane třeba obvinění ze sázek. V tom by Tomáš v životě nejel!" rozčilí se.

Vyjma rodiny a trenérů je Trávníček jedním z mála lidí, se kterými je Berdych v denním kontaktu. Do světa za obchodním partnerem vyráží pouze příležitostně, naposledy byl na Turnaji mistrů v Londýně. "Sedět s jeho týmem, to byla pro mě radost. Jde z nich hodně dobrá energie," netají se sympatiemi k lidem kolem českého tenisty.

Berdycha nevnímá pouze jako předního hráče. Jsou hodiny schopni kamarádsky "pokecat" o hudbě, designu, autech, architektuře. "Tomáš je ušlechtilý člověk, který v sobě má jistou noblesu. Kluk s velkým srdcem, co si na nic nehraje," říká Trávníček.

I proto mu navrhl: Staneš se ve firmě společníkem? Odpověď dostal rychlou a kladnou - a Berdych se stal spolumajitelem kreativního studia a vydavatelství X Production. V byznysu vyžaduje maximální nasazení, perfekcionismus. "Ale svým lidem věří, a to je pro nás asi největší závazek," přiznává Trávníček.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...