Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Tomáš drží slovo. Věděl jsem, že bude hrát, řekl Černošek o Berdychovi (5/2014)

Jak to?
Tomáš si ze začátku k Davis Cupu hledal vztah. Ale v současnosti ho hraje rád. To zaprvé. Zadruhé je semifinále velice atraktivní zápas tím, že se hraje v Paříži na Roland Garros a může přinést neskutečné finále se Švýcary. Zatřetí máme s Tomášem dobrý vztah a on vždy drží slovo. Když řekl, že nebude hrát v Japonsku z toho a z toho důvodu, tak jsem věděl, že další zápas hrát bude. A samozřejmě jsem schopen se s ním domluvit i na určité motivaci.

Jaké?
Je dost odlišná od toho, co chtějí zahraniční hráči. Spíš to souvisí se službami, co poskytujeme v rámci přepravy. Přes Tomáše Chrenka máme dohodu s poměrně prominentní leteckou společností. Když třeba zavolal a chtěl z Lisabonu večer přelet do Madridu, tak mu v devět přiletělo letadlo. Je to o vytváření komfortu a některých služeb. Spíš jde o zpříjemnění života než o peníze.

 

Bylo od začátku jasné, že Berdych bude hrát?
Loni jsme spolu seděli po finálové výhře v Bělehradě, kde mi řekl, že už by příští rok radši nehrál. Že vyhrál dvakrát za sebou a těžko by hledal motivaci. A já mu říkal: Tome, já nechci, abychom prohráli 1. kolo a sestoupili. První kolo hrát musíš, řekni si nějaké podmínky. Řekni si, co chceš a dál se budeme bavit, až přijde čas. A tím pádem když vznikla ta debata na téma, jestli Berdych bude hrát, tak jsem to vůbec nekomentoval, nevolal jsem mu. Nechával jsem to plynout. Počkal jsem si, až přijde čas, potkali jsme se v Monaku na večeři a šlo to jako po másle. Cítil jsem, že spíš chce hrát.

Hrálo roli i to, že se semifinále hraje v dobrém termínu po všech grandslamech?
Teď jsem se shodou okolností díval na žebříček a díky tomu, že vypadl zraněný Del Potro a Murraymu se taky moc nedaří, tak má Tomáš už teď velmi dobrou pozici pro Turnaj mistrů. A navíc na Roland Garros neobhajuje žádné body, loni vypadl v 1. kole. Myslím, že ten dobrý začátek sezony k tomu rozhodnutí hrát Davis Cup přispěl. Kdyby ho neměl, možná by honil body.

Změnil se během let nějak váš vztah s Berdychem?
Z Tomáše se stal vysoce pracovitý profesionál. Je jiný typ než ve dvaceti. Dneska mu třeba mohou nabízet neskutečné peníze na turnaji v Moskvě a on odmítne. Byly přitom doby, kdy jsme mu říkali, že není šťastné trénovat na betonu a pak odletět do Umagu na antukový turnaj kvůli 50 tisícům eur. Vztah je takový, jaký já si představuju. Navzájem se neotravujeme, ale když potřebujeme, tak si na sebe uděláme čas, řekneme si své názory a buď se shodneme, nebo ne.

Máte na něj nějaký recept?
Moje poslední zkušenost vypadá takto: jdeme s Tomášem na večeři, moje žena si rozumí s jeho Ester, tak si povídají a já se bavím s Tomem. Pak něco řekneme dohromady, zasmějeme se. A když mám pocit, že je dobrá atmosféra, tak vezmu témata, která potřebuju dorazit.

Motivace pro letošní rok v Davis Cupu je asi jasná - dovršit vítězný hattrick po případném domácím finále proti Švýcarsku, že?
Pro tuhle generaci je to opravdu asi poslední pokus. Vyhrát to třikrát za sebou by bylo neuvěřitelné. A uzavřít daviscupovou kariéru zápasem s Federerem a Wawrinkou je velice lákavé.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...