Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Operace kolene. Zlomený prst. Tenistu v maratonu nezastavilo nic(6/2012)

1. června 2012 11:33
Od podzimu 2010 doprovázela každý jeho krok ostrá bolest v koleni. Loni v březnu proto podstoupil operaci, patnáct měsíců měsíců nehrál. V žebříčku spadl na 261. pozici a start na letošním Roland Garros mu "darovali" organizátoři prostřednictvím volné karty. Odvděčil se jim famózně. Paul-Henri Mathieu vyhrál druhý nejdelší zápas v historii pařížského grandslamu.


Amerického dlouhána s dělovým servisem Johna Isnera porazil 6:7, 6:4, 6:4, 3:6 a 18:16 po pěti hodinách a 41 minutách! "Myslel jsem, že nedohraju," přiznal třicetiletý Francouz. Vyčerpáním nebyl schopný skrývat emoce, po vítězství se rozbrečel.

Kdysi byl dvanáctým hráčem světa. Ale v posledních měsících trpěl. Po operaci kolene jej lékaři opatrně připravovali na nejhorší: Může to být konec kariéry. Ta myšlenka se však nelíbila. Od francouzských organizátorů navíc dostal šanci: volnou kartu na Roland Garros. Ale když viděl jméno soupeře pro utkání druhého kola, zamrazilo ho. 

John Isner. Američan s dělovým servisem, světová desítka. Vítěz nejdelšího zápasu historie.

Tak zašel za Nicolasem Mahutem, kterého John Isner porazil ve známé třídenní wimbledonské bitvě v roce 2010. U nejlepšího kamaráda chtěl o Američanovi zjistit cosi víc. Kam servíruje u brejkbolů? ptal se. "Kamkoliv," dostal odpověď. Tak jen ledabyle k Mahutovi prohodil: Zkusím tě pomstít.
Francouzský RoboCop?

Optimismem však nehýřil, vždyť v pondělí si nešťastně zlomil palec na noze. "Teď mám zase dvě modřiny a sedřené nehty na nohou," posteskl si po maratonském dramatu.

"On je RoboCop," říká o něm jeho fyzioterapeut Christophe Gaillard. "Jenom člověk, jako každý jiný," brání se Mathieu. V pařížském maratonu odolal 41 esům amerického soupeře. Proměnil sedmý mečbol. V počtu odehraných gamů se s americkým soupeřem zapsali do historie Roland Garros.

Od zavedení tie-breaku v roce 1973 odehráli nejvíce gamů v utkání: 76. Délkou zápasu 5 hodin a 41 minut se zařadili na druhé místo maratonských duelů na pařížské antuce. Rekordní zápis pořád drží dvojice Fabrice Santoro - Arnaud Clément, v roce 2004 strávili ve dvoudenním klání na kurtu šest hodin a 33 minut.

"Párkrát jsem o svém návratu pochyboval, prošel jsem si těžkými momenty," přiznal Paul-Henri Mathieu. "Ale vrátil jsem se kvůli momentům, jako je tento."
Autor: ma

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...