Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Byl jsi mým osudem, Rogere! Kariéra Roddicka mohla být lepší(9/2012)

roddickByl jsi mým osudem, Rogere! Kariéra Roddicka mohla být lepší

Se zdravým sebevědomím, přesto bez zbytečného arogantního chování tak dobře známého od řady jiných sportovců. Tak během své kariéry vystupoval Andy Roddick. Poslední americký tenista, který byl světovou jedničkou, a který ve čtvrtek na svém nejoblíbenějším turnaji US Open řekl své definitivní tenisové SBOHEM.

Bylo to dojemné loučení. Po proměněném mečbolu posledního Roddickova soupeře Juana Martína del Potra měl slzy v očích nejen loučící se domácí hrdina a jeho manželka herečka Brooklyn Decker, ale i diváci na zaplněném dvorci Arthura Ashe.

Není se čemu divit. Andy Roddick vyhrál během své kariéry 32 turnajů, jednou získal i grandslamový titul, když v roce 2003 dominoval na "svém" US Open.

"On byl jeden z mála, který ke mně nebyl při mých začátcích arogantní, choval se mile, pomohlo mi to, řekl například na adresu loučícího se Andyho Novak Djokovič.


Grandslamových titulů však mohl mít sympatický Američan mnohem víc. Třikrát byl blízko vítězství i ve slavném Wimbledonu, vždy se však zastavil o poslední finálovou překážku. Ta pokaždé nesla stejné jméno - Roger Federer.

V paměti zůstane především jejich poslední souboj z roku 2009, kdy slavný Švýcar zdolal Andyho až 16-14 v posledním pátém setu.


Na US Open mohl však také zvítězit více než jen jednou. V roce 2006 zde bojoval o svůj druhý grandslam, ovšem marně. K jeho smůle totiž stál na druhý straně opět švýcarský přízrak, který mu sen o druhém grandslamovém titulu opět vzal.

Konečně bilance se sedmnáctinásobným grandslamovým vítězem v poměru 3:21 vypovídá za vše.

Roddick byl známý především pro svůj drtivý servis, s kterým také dlouho dobu držel rekord, kdy dokázal vypálit podání rychlostí 249,4 kilometrů v hodině.


Roddick byl znám pro svůj drtivý servis


Minulý rok v březnu jeho výkon překonal Ivo Karlovič podáním letícím rychlostí o 1,6 kilometrů vyšší. V současné době drží primát málo známý Australan Groth, který vyslal ránu letící rychlostí 263 km v hodině.

 Tato zbraň však Roddickovi nefunguvala na antuce. Na Roland Garros došel třicetiletý Američan nejdále do 4. kola v roce 2009. Přesto se na oranžovém povrchu dokázal prosadit. Vyhrál zde pět turnajů, z toho třikrát na domácí půdě v Houstonu

  Už v jednadvaceti letech se stal světovou jedničkou a byl prvním Američanem, kterému se to od vlády Andre Agassiho v roce 1999 podařilo. Zároveň drží rekord coby nejmladší americké světové jedničky od roku 1973. Na prvním místě se držel třináct týdnů, než ho sesadil... Ano, Roger Federer.


Andy Roodick má na svém kontě i vítězství v Davisově poháru v roce 2007, kdy se postaral o první bod v zápase proti Tursunovovi z Ruska a přispěl tak k celkovému vítězství 4:1.

A co plánuje Andy Roddick teď? Spolu s manželkou by se chtěl věnovat své nadaci na podporu lidí postižených přírodním neštěstím, jako byla například katastrofická vlna tsunami v roce 2004. Za finanční pomoc obětem neštěstí obdržela Roddickova nadace i cenu Arthura Ashe za charitativní činnost.Roddickovy rekordy
Nejrychlejší servis na Australian Open - 238 km/hod.
Nejrychlejší servis v Dubaji - 241 km/hod.
Nejrychlejší průměrná rychlost prvního podání - 215 km/hod.
Nejrychlejší servis v Jan Jose - 241 km/hod.
Nejrychleší servis v Madridu - 243 km/hod.
Nejrychlejší servis ve Washingtonu - 246 km/hod.
Nejrychlejší servis v Queensu - 246 km/hod.
Nejrychlejší servis v Lyonu - 228 km/hod.
Nejrychlejší servis na Roland Garros - 231 km/hod.
Nejrychlejší servis ve Wimbledonu - 230 km/hod.
Nejrychlejší servis v Pekingu - 148 km/hod.


PROFIL ANDY RODDICKAnarozen: 30.8.1982 v Nebrasce
nejvýše na žebíčku: 1. (3.11. 2003)
vyhraných turnajů: 32
Prize Money: 20,5 mil. dolarů
hrál rukou: pravou
výška/váha: 188 cm/88 kg

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...