Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Jsem zklamaná z toho, jak jsem hrála, přiznala po prohře se Svitolinovou Kvitová(8/2014)

Petře Kvitové se po wimbledonském triumfu stejně jako před třemi lety nedaří. Týden po nezdaru v Montrealu vypadla dokonce už po svém úvodním vystoupení v Cincinnati, kde před dvěma dny prohrála s devatenáctiletou Ukrajinkou Svitolinovou. Jsem zklamaná z toho, jak jsem hrála, dělala jsem zbytečné chyby, zlobila se na sebe před novináři Kvitová.

 

Petro, prohrála jste hned váš první zápas tady v Cincinnati. Co se s vámi v utkání se Svitolinovou dělo?
To je poměrně dobrá otázka. Musím říct, že jsem zklamaná z toho, jak jsem hrála, protože jsem udělala hodně zbytečných chyb. Snažila jsem se bojovat a zvednou se, ale nevyšlo to a já si nejsem úplně jistá proč. Jsem teď moc ráda, že jsem se přihlásila na turnaj do New Havenu, protože tam budu mít šanci odehrát ještě nějaké zápasy před US Open. Šance tu tedy ještě je, ale musím ji využít, je teď důležité, abych hrála zápasy, je to ta nejlepší příprava.

V tréninku trefujete míče lépe?
Ani ne. (smích)

Co tomu tedy chybí? Rytmus, správné načasování?
No, cítím to tak, že je teď všechno jinak. Po přechodu z trávy na betony to prostě létá úplně jinak a já si na to nějak nemůžu zvyknout. Máme jiné míče, jinak to skáče, jsme v jiných podmínkách a tak. Trefuju míče někdy moc brzo a někdy zase moc pozdě, takže je to o tom načasování. Samozřejmě v zápase se Svitolinovou jsem ještě nepodávala moc dobře, takže jsem si podáním nepomohla, což je velká škoda.

Start vaší kariéry byl poměrně rychlý, první grandslam jste vyhrála v době, kdy o vás mnoho lidí ještě ani nevědělo. Teď už ale patříte nějakou dobu mezi hráčky Top 10, něco se od vás očekává, máte zkušenosti, vyhrála jste už dva grandslamy. Dnes jste ale sama řekla, že nevíte, proč jste hrála tak špatně, čím to je? Máte takové dny často?
Myslím si, že takové dny má někdy každý z nás. Někdy se daří, někdy se bohužel nedaří. Jsem už starší a nějaké zkušenosti už mám, ale vždycky může přijít den, jako byl tenhle. Den, kdy jsem dělala chyby, kdy jsem se vyházela a kdy se mi nic moc nedařilo. Víte, na začátku kariéry jsem neřešila, co se stane, prostě jsem hrála a nekoukala jsem na to, s kým hraju. Hrála jsem agresivně a na riziko. Tady v Cincinnati to nedopadlo, ale tak je to ve sportu i v životě - někdy je to fajn, někdy to neklapne.

Mají takové prohry velký vliv na vaší sebedůvěru?
Mrzí mě to, to je jasné. Ten vliv prohry na psychiku tu je, záleží spíš na tom, jak se s tím člověk popere. Musím se snažit na to nemyslet, dál makat a připravit se na US Open, protože to je teď cíl číslo jedna.

V New Havenu můžete narazit na těžké soupeřky. Startovní pole je letos hodně kvalitní, co na to říkáte?
Myslím, že tak je to každý rok. Turnaj v New Havenu je super - je to blízko od New Yorku, takže ten, kdo chce před grandslamem hrát nějaké zápasy, tu má dost dobrou příležitost. V posledních letech se mi tam dařilo, takže se tam ráda vracím. Doufám, že to tam zlomím a zahraju si víc zápasů.

Nebylo by lepší trávit týden před grandslamem tréninkem v New Yorku, než jet do New Havenu? Přeci jen byste si více zvykla na povrch a na prostředí, nemyslíte?
Udělala jsem to jednou tak, že jsem v New Yorku byla už týden před startem US Open, ale bylo to na mě moc. Nejsem moc fanouškem New Yorku, je to tam pro mě moc nepřehledné. New Haven je blízko, ale je to tam klidnější a je to dobré prostředí pro trénink. Když si tam k tomu můžu zahrát ještě nějaké zápasy, tak je to opravdu super.

Američani jsou někdy dost překvapení tím, kolik jazyků umí hráči z Evropy. Jaké jazyky ovládáte vy?
Češtinu, angličtinu a trošku i ruštinu.

Proč si myslíte, že to tak je - že v Evropě se lidé učí mnohem více jazyků než v Americe?
U nás se ve škole učíme vždycky dva jazyky. Naším úředním jazykem je třeba čeština, ale když člověk cestuje, česky se nedomluví, proto musí umět i jiné řeči. U nás v České republice se většinou učíme anglicky a druhý jazyk si vybíráme mezi němčinou, ruštinou, španělštinou a francouzštinou.

Pro vás byly začátky na tour s ohledem na angličtinu dost těžké, je to tak?
Ano, neuměla jsem tolik anglicky, takže rozhovory a další věci byly prostě problém. Postupně se to ale člověk naučí, jde to mnohem lépe než ve škole. Ve škole je angličtina dost těžká, ale takhle když člověk cestuje a naráží na ten jazyk téměř pořád, tak to jde. Teď už se cítím jistější i v angličtině, ale na začátku jsem byla pokaždé hrozně nervózní.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...