Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Serena Kristova léta neslaví. Nesmí(9/2014)

serenaslaviKdyž se stejného magického věku dožil před šesti týdny Roger Federer, bylo okolo toho velké haló a na turnaji v Torontu »maestra« opečovávalo málem celé město. Páteční narozeniny SERENY WILLIAMSOVÉ (teď už 33) prošly téměř bez povšimnutí. Důvod? Sama Serena slavení narozenin z principu odmítá. Je totiž, stejně jako sestra Venus, jehovistka.

Příslušníci této náboženské skupiny, mnohými považované za »regulérní« sektu, sice respektují právo jiných narozeniny oslavovat, sami je ale považují za pohanský přežitek. Poukazují na fakt, že se tento svátek celebroval v předkřesťanském světě (Egypt, Staré Řecko, Římská říše) a že naopak raní křesťané narozeniny neznali. A protože se jehovisté považují za jejich jediné pravověrné nástupce, ani oni narozeniny neuznávají.

Williams Serena

04.09.2011

Otec Sereny Williamsové se kvůli embolii bál o dceřin život

Otec americké tenistky Sereny Williamsové přiznal, že když jeho dcera musela v březnu do nemocnice kvůli plicní embolii na operaci, měl strach o její život. Devětadvacetiletá třináctinásobná grandslamová vítězka naopak uvedla, že navzdory vážným zdravotním potížím byla nečekaně klidná.

4. 9. 2011 10:40 NEW YORK

"Myslel jsem, že umře," citovala Richarda Williamse agentura Reuters. "Ani nevím, jak to mohla přežít," zavzpomínal devětašedesátiletý Američan na březen, kdy lékaři u jeho dcery objevili krevní sraženinu při kontrole zraněné nohy. Tu si Serena Williamsová poranila po loňském Wimbledonu a poté kvůli zdravotním potížím skoro rok nehrála.

Zatímco její otec se obával nejhoršího, bývalá světová jednička prý byla nečekaně klidná. "Nechtěla jsem vystrašit rodiče a rodinu," řekla Williamsová na tiskové konferenci po sobotním vítězství 6:1, 7:6 nad Běloruskou Viktorií Azarenkovou ve třetím kole US Open.

"Byla jsem opravdu velmi klidná a v pohodě. Myslím, že tak klidná jsem nikdy v životě ještě nebyla. Snažila jsem se být silná za všechny ostatní," uvedla vítězka posledního grandslamu sezóny z let 1999, 2002 a 2008.

Zdravotní potíže měla také její starší Sestra Venus, u které lékaři navíc nyní objevili autoimunitní onemocnění. Jednatřicetiletá tenistka kvůli němu odstoupila z US Open. "Už je jí líp. Musí to brát den po dni a už je veselejší," řekla Serena Williamsová, která díky problémům získala nový pohled na život.

"Tenis je skvělý, vítězství také. Ale začala jsem se na všechno dívat jinak," uvedla Serena. "Víte, že miluju tenis i boj na kurtu. Ale došlo mi, že by to mohlo být všechno mnohem horší a nejcennější je lidský život," prohlásila.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...