Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Serena Kristova léta neslaví. Nesmí(9/2014)

serenaslaviKdyž se stejného magického věku dožil před šesti týdny Roger Federer, bylo okolo toho velké haló a na turnaji v Torontu »maestra« opečovávalo málem celé město. Páteční narozeniny SERENY WILLIAMSOVÉ (teď už 33) prošly téměř bez povšimnutí. Důvod? Sama Serena slavení narozenin z principu odmítá. Je totiž, stejně jako sestra Venus, jehovistka.

Příslušníci této náboženské skupiny, mnohými považované za »regulérní« sektu, sice respektují právo jiných narozeniny oslavovat, sami je ale považují za pohanský přežitek. Poukazují na fakt, že se tento svátek celebroval v předkřesťanském světě (Egypt, Staré Řecko, Římská říše) a že naopak raní křesťané narozeniny neznali. A protože se jehovisté považují za jejich jediné pravověrné nástupce, ani oni narozeniny neuznávají.

 

A tak zatímco při Federerových třiatřicetinách zněly v Torontu chorály, na kurt vjížděly dorty a objevil se dokonce i Ježíš, nyní se spokojme s tím, že se Kristových let dožila největší hráčka své generace, a ilustrujme si její výjimečnost několika zajímavostmi.

♦Tak třeba: přesně tolik, kolik má Serena let, má na kontě i grandslamových titulů. Započítány jsou všechny společné triumfy se sestrou v deblu a také dva primáty z mixu, dosažené s Bělorusem Maxem Mirným.

♦Venus se Serenou hrály třináct grandslamových finále a všechna vyhrály! Nejblíže jejich porážce byly v roce 1999 na Roland Garros Hingisová s Kurnikovovou, sestry urvaly titul po výhře 8:6 ve třetím setu.

♦Venus je také jedinou hráčkou, která sestru porazila víc než jednou ve finále grandslamu (2001 na US Open, 2008 ve Wimbledonu). Opačně se tak stalo už šestkrát!

♦S postupujícím věkem Serena spíše prohrává s hráčkami druhého sledu než se svými největšími konkurentkami. Letos už třikrát nestačila na Francouzku Alizé Cornetovou, hráčku třetí desítky - zato od poslední porážky se Šarapovovou uplyne v prosinci už deset let!

♦Devět ze dvaadvaceti Sereniných singlových grandslamových finále dospělo do třetího setu - a všechna vyhrála ona!

Je potřeba dalších důkazů, že je »neoslavenkyně« výjimečnou ženou?

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Krystle 21.09.2017 15:08
  I constantly spent my half an hour to read this web site's articles all the time along with a cup of ...

  Číst dále...

   
 • Amanda 19.09.2017 22:36
  Hi there, You have done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my ...

  Číst dále...

   
 • Timothy 19.09.2017 02:23
  I see your page needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Berenice 17.09.2017 08:16
  great publish, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not ...

  Číst dále...

   
 • Adeline 14.09.2017 20:49
  Hi everybody, here every one is sharing these kinds of experience, so it's nice to read this web site ...

  Číst dále...