Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Serena Kristova léta neslaví. Nesmí(9/2014)

serenaslaviKdyž se stejného magického věku dožil před šesti týdny Roger Federer, bylo okolo toho velké haló a na turnaji v Torontu »maestra« opečovávalo málem celé město. Páteční narozeniny SERENY WILLIAMSOVÉ (teď už 33) prošly téměř bez povšimnutí. Důvod? Sama Serena slavení narozenin z principu odmítá. Je totiž, stejně jako sestra Venus, jehovistka.

Příslušníci této náboženské skupiny, mnohými považované za »regulérní« sektu, sice respektují právo jiných narozeniny oslavovat, sami je ale považují za pohanský přežitek. Poukazují na fakt, že se tento svátek celebroval v předkřesťanském světě (Egypt, Staré Řecko, Římská říše) a že naopak raní křesťané narozeniny neznali. A protože se jehovisté považují za jejich jediné pravověrné nástupce, ani oni narozeniny neuznávají.

 

A tak zatímco při Federerových třiatřicetinách zněly v Torontu chorály, na kurt vjížděly dorty a objevil se dokonce i Ježíš, nyní se spokojme s tím, že se Kristových let dožila největší hráčka své generace, a ilustrujme si její výjimečnost několika zajímavostmi.

♦Tak třeba: přesně tolik, kolik má Serena let, má na kontě i grandslamových titulů. Započítány jsou všechny společné triumfy se sestrou v deblu a také dva primáty z mixu, dosažené s Bělorusem Maxem Mirným.

♦Venus se Serenou hrály třináct grandslamových finále a všechna vyhrály! Nejblíže jejich porážce byly v roce 1999 na Roland Garros Hingisová s Kurnikovovou, sestry urvaly titul po výhře 8:6 ve třetím setu.

♦Venus je také jedinou hráčkou, která sestru porazila víc než jednou ve finále grandslamu (2001 na US Open, 2008 ve Wimbledonu). Opačně se tak stalo už šestkrát!

♦S postupujícím věkem Serena spíše prohrává s hráčkami druhého sledu než se svými největšími konkurentkami. Letos už třikrát nestačila na Francouzku Alizé Cornetovou, hráčku třetí desítky - zato od poslední porážky se Šarapovovou uplyne v prosinci už deset let!

♦Devět ze dvaadvaceti Sereniných singlových grandslamových finále dospělo do třetího setu - a všechna vyhrála ona!

Je potřeba dalších důkazů, že je »neoslavenkyně« výjimečnou ženou?

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Erica 23.07.2017 19:18
  It's the best time to make some plans for the future and it's time to be happy. I have read this post ...

  Číst dále...

   
 • Kazuko 20.07.2017 12:38
  How to drive traffic to your website [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=86COMT8JE_c[/youtube] this ...

  Číst dále...

   
 • Madison 20.07.2017 02:52
  Hello fellas! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can ...

  Číst dále...

   
 • Soila 19.07.2017 13:34
  Hello guys! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me ...

  Číst dále...

   
 • Drusilla 18.07.2017 09:01
  Hi guys! Who wants to see me live? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch ...

  Číst dále...