Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Tenistka Melzerová-Benešová ukončila kariéru(8/2014)

benesovaIveta Melzerová-Benešová ukončila kariéru. Jednatřicetiletá vítězka Wimbledonu ve smíšené čtyřhře z roku 2011, kterou v poslední době sužovaly potíže s ramenem, to oznámila na svém facebookovém profilu. Bývalá 25. hráčka světového žebříčku kvůli zranění nehrála rok a půl. Letos na jaře se na kurty vrátila, na žádném z pěti turnajů však nevyhrála ani jeden zápas - jejím posledním turnajem byl pařížský antukový grandslam Roland Garros.

 

"Moje dráha profesionální tenistky skončila. Nebylo to snadné rozhodnutí, protože tenis byl mým životem od dětství," napsala mostecká rodačka. "Ale teď cítím, že je ten správný čas. Pořád mě trápí problémy s ramenem, navíc po tolika letech na okruhu je už těžké mít tenis stále na prvním místě," dodala.

Manželka rakouského tenisty Jürgena Melzera, s nímž dosáhla v roce 2011 ve wimbledonském mixu životního úspěchu, pomohla v letech 2011 a 2012 českému týmu k dvěma triumfům ve Fed Cupu. Na okruhu WTA vyhrála dva turnaje ve dvouhře, z deblu má 14 titulů. Jejím žebříčkovým maximem ve dvouhře je 25. místo, v deblu byla už i v Top 20 - na 17. příčce.

"Nikdy bych neřekla, že to všechno uteče tak moc rychle. Připadá mi to jako včera, co mě otec poprvé přivedl na kurty a já poprvé vzala raketu do roky. Bylo mi tehdy sedm let a hrozně mě to bavilo. Vzpomínám si na první body, které jsem uhrála, a na cíle, kterých jsem chtěla dosáhnout. Střídaly se krásné chvíle s těmi horšími, ale to k tomu patří. Udělala jsem možná nějaké věci špatně, ale nelituju ničeho, co jsem udělala, protože všechno zlé je k něčemu dobré. Chyby byly součástí zlepšení, získání zkušeností, stala jsem se díky nim silnějším a odvážnějším člověkem. Dnes mohu říct, že jsem si svou kariéru užila se všemi vzestupy i pády," napsala na sociální síti jednatřicetiletá Melzerová.

 

"Chtěla bych ze srdce poděkovat všem lidem, kteří mi na mé cestě pomohli, bez nich bych se nikdy nedostala tam, kam jsem se dostala. Děkuji všem trenérům, kondičním trenérům, manažerům, sponzorům, ale také všem známým a přátelům a asi největší dík patří mé rodině, která mě učila jak po stránce osobní, tak i po té profesní. Děkuji všem, že tu pro mě byli, věřili ve mne a snažili se pro mě udělat maximum."

"Speciální dík patří mému tátovi, který mi ukázal krásy tohohle skvělého sportu. Děkuji mu za tu nekonečnou podporu a nadšení, za všechny rady a síly. Jsi ten nejdůležitější článek z celé mé kariéry, bez tebe bych nebyla nic," vzkázala otci ve svém 'rozloučení' Melzerová.

"Dále děkuji svému manželovi Jürgenovi, kterého jsem vlastně poznala díky tenisu. Díky tenisu jsem se mohla stát součástí jeho života. Děkuji mu za všechnu lásku a podporu, kterou mi dával a stále dává. S ním jsem vyhrála grandslam a splnila jsem si tak tenisový sen."

"Velký dík patří i všem fanouškům za jejich podporu, lásku, úctu, ale i kritiku, protože i ta posouvá člověka dopředu. A poslední dík patří celé WTA - bylo krásné být více jak deset let součástí téhle veliké rodiny. Měla jsem možnost setkat se s řadou skvělých lidí, čehož si moc vážím!"

"Tenis je krásný, ale nyní je čas na novou životní kapitolu. Mám nové životní cíle a touhy, které bych si chtěla splnit. Žiju si svůj sen a chci v tom pokračovat. Mějte se krásně, Iveta."

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Camille 22.09.2017 14:31
  Article writing is also a excitement, if you know then you can write otherwise it is difficult to ...

  Číst dále...

   
 • Krystle 21.09.2017 15:08
  I constantly spent my half an hour to read this web site's articles all the time along with a cup of ...

  Číst dále...

   
 • Amanda 19.09.2017 22:36
  Hi there, You have done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my ...

  Číst dále...

   
 • Timothy 19.09.2017 02:23
  I see your page needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Berenice 17.09.2017 08:16
  great publish, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not ...

  Číst dále...