Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Z Tomljanovičové bude Australanka(7/2014)

tomljanovicTohle je přestup roku. Alespoň ten tenisový. Doteď Chorvatka AJLA TOMLJANOVIČOVÁ (21) bude již na US Open hájit barvy Austrálie. Rodačka ze Záhřebu, která letos na Roland Garros vyřadila světovou trojku Agnieszku Radwaňskou, se tak připojí k ekipě »evropských klokanů«. Informaci přinesl Sydney Morning Herald.

Tomljanovičová změnou občanství naváže například na Jarmilu Gajdošovou, sestry Rodionovovy, Bernarda Tomice, Jelenu Dokicovou či Marinka Matosevice. „Jako Australanka absolvuje všechny grandslamové podniky s okamžitou platností, na zbylých turnajích může podle pravidel reprezentovat až po definitivním vyřízení nového občanství,“ sdělila tamní asociace.

 

Jednadvacetiletá hráčka od třinácti trénovala v akademii Chris Evertové na Floridě. Ještě v minulé sezoně jí sice – hlavně kvůli prodělané mononukleóze – patřilo až 495. místo na světovém žebříčku, teď už je ale šestapadesátá. V Austrálii jsou lepší než Tomljanovičová pouze veteránka Samantha Stosurová na devatenácté příčce a Casey Dellacquaová (33.). V Chorvatsku je momentálně dokonce neohroženou jedničkou.

Stále ještě čekatelka na první titul na okruhu WTA využila zmírnění imigračního zákona, který v Austrálii platí od roku 2009, a jenž sportovcům změnu občanství výrazně usnadňuje. Je veřejným tajemstvím, že velkou roli v nenadálém rozhodnutí sehrál i její trenér David Taylor, s nímž spolupracují od loňského prosince.
Chorvati jsou v šoku

Mezitímco na Jižní polokouli panuje z nového přírůstku nadšení, v Evropě nechtějí odchodu jedné vycházející hvězdičky uvěřit.

Někteří fanoušci zasypali facebookový profil Tomljanovičové urážkami, představitelé svazu jí zase chtějí odchod na poslední chvíli rozmluvit. „Moc šancí ale nemáme. Když už se zpráva objevila veřejně, vypadá to, že jde o konečné rozhodnutí,“ shodují se. I oni se však dostali pod ostrou palbu kritiky. Příznivci jim mají za zlé zejména to, že domácím borcům nejsou schopní vytovřit adekvátní podmínky.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...