Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Smolařka Petkovicová se na Hopman Cupu znovu zranila(12/2012)

6f63e5e26c3556565Andrea Petkovicová letos odehrála jen devět turnajů WTA, neboť ji srazily dvě nepříjemná zranění. Nejprve v úvodu sezony léčila komplikovanou únavovou zlomeninu v bederní části páteře, v dubnu si pak krátce po svém návratu přetrhla vazy v kotníku. Během pauzy přišla o tři grandslamy a klesla na současné 126. místo světového žebříčku. Na posledním turnaji sezony v Lucemburku už ale porazila Jankovičovou, v semifinále potrápila pozdější šampionku Venus Williamsovou a začalo svítat na lepší časy.

Jenže rok 2012 ještě neskončil a aPetkovicová se na samém začátku nové sezony opět zranila. V utkání Hopmanova poháru Německa s domácí Austrálií sice vyhrála nad domácí šestnáctiletou Asleigh Bartyovou první set 6-4, potom si ale vyžádala ošetření pravého kolena a s pláčem opustila kurt. Slzy neskryl ani otec Zoran.

O vážnosti zranění pětadvacetileté Němky zatím nejsou informace, ale velmi pravděpodobně je v ohrožení start na Australian Open. Už v roce 2008 musela Petkovicová podstoupit operaci pravého kolena kvůli přetrženým zkříženým vazům.

"Pro Andreu je to velmi nešťastné, ona je skvělá hráčka. Doufám, že se rychle zotaví, aby mohla hrát na Australian Open," přeje se Bartyová.

Někdejší devátá hráčka světa Petkovicová dnes bojovala o vyrovnání stavu v zápase, v němž Australany poslal do vedení Bernard Tomic výhrou nad Tommym Haasem 7-6 3-6 7-5. Německý tenista přitom v tie-breaku prvního setu vedl 6-1, než ztratil sedm míčků v řadě, ve třetí sadě zase neudržel vedení 5-3 na gamy. Domácí pár si tak připsal ve skupině A první vítězství.

Petkovicová trpí ojedinělým zraněním. Čeká ji absolutní klid.(1/2012)

Petkovicová trpí ojedinělým zraněním. Čeká ji absolutní klid
 Místo aby bojovala na Australian Open a ve Fed Cupu proti českým tenistkám, čeká německou jedničku Andreu Petkovicovou absolutní klid, asi dovolená v teple a určitě několikatýdenní rehabilitace. Únavová zlomenina v bederní části zad je ojedinělým zraněním, kterým podle lékařů trpí jen pár lidí na světě.

"Tak jsem vyhrála jackpot. Moje zranění se objevilo jen devětadvacetkrát na celé zeměkouli," řekla Petkovicová po konzultaci se specialisty na kyčle v Heidelbergu, kam zamířila hned po stanovení diagnózy od australských lékařů během turnaje v Sydney. "Prý bude nejlepší, když nebudu dělat vůbec nic," dodala trpce.

Desátá hráčka světového žebříčku, která měla vést německý tým proti Petře Kvitové a spol. o víkendu 4. a 5. února v prvním kole Fed Cupu ve Stuttgartu, má zlomeninu ve spojení kosti křížové, kyčelní a pánevní.

"Radila jsem jí, ať letí na dovolenou. Stejně teď nemůže nic dělat, tak ať se sebere a odletí do tepla, kde přijde na jiné myšlenky. Navíc sluníčko pomůže zhojit zlomeninu," řekla kapitánka německých tenistek Barbara Rittnerová před pondělním zahájením grandslamu v Melbourne, kde měla Petkovicová obhajovat loňské čtvrtfinále.

Po třech týdnech absolutního klidu teprve začne s rehabilitací ve vodě. Kdy se vrátí k tenisu, není jasné, ale ne dříve než za měsíc a půl. Do postižené oblasti dostala injekci krevní plazmy a s sebou domů speciální ultrazvukový přístroj na urychlení růstu zlomené kosti. V příštím týdnu chce ještě kontaktovat vyhlášeného lékaře fotbalové reprezentace a Bayernu Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta v Mnichově.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...