Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Stosurová zadržovala slzy. Šampionka US Open dál hledá sebevědomí(1/2012)

Stosurová zadržovala slzy. Šampionka US Open dál hledá sebevědomí
ma 17. ledna 2012 13:21
 Krčila rameny a celkem čtrnáctkrát v odpovědích hlesla: "Nevím." V místnosti pro tiskové konference stěží zadržovala slzy. Čekání na domácí šampionku prvního grandslamového turnaje sezony se prodloužilo. Samantha Stosurová na triumf Chris O´Neilové v roce 1978 letos nenaváže. V prvním kole prohrála s Rumunkou Soranou Cirsteaovou 6:7, 3:6.   


"Děsivý den. Naprosté zklamání," hlesla.

V sedmadvaceti letech nesla na ramenou mimořádnou zátěž. A neunesla. Euforie z triumfu na loňském US Open se rozplynula v horkém australském létě. Samantha Stosurová na domácích kurtech uvadla.

V Brisbane vypadla ve druhém kole, v Sydney v prvním. Před Melbourne však neztrácela optimismus. "Nechci mít ve sbírce pouze jeden grandslamový turnaj," citoval ji deník The Australian. V rámci motivační kampaně zařadila televize den před startem Australian Open do programu opakování jejího triumfu v New Yorku

Tvrdým podáním a agresivní hrou zejména z forhendu tedy zničila Serenu Williamsovou. "Vím, že to jde. Můžu vyhrát sedm zápasů v řadě," věřila si. "Navíc v New Yorku jsem hrála zápas za zápasem lépe a lépe."

Jenže New York a Melbourne dělí v kalendáři čtyři měsíce. Sedmadvacetiletá Stosurová sice nadále budí u soupeřek respekt svou svalnatou postavou, jenže sebevědomí a jistota zůstaly kdesi u amerických mrakodrapů.

V závěru loňské sezony sice v semifinále Turnaje mistryň potrápila Petru Kvitovou, ale start do roku 2012 jí připomíná děsivý sen. Očekávání australských fanoušků jí svázalo nohy. Teoretickou možností atakovat první pozici světového žebříčku se radši ani příliš nezabývala.


"Nic horšího než moje vlastní očekávání neexistuje. Jakmile jsem více vidět na veřejnosti, cítím odpovědnost, pak hraju strnule a hlavně se špatně hýbu," popisovala šestá nasazená své trable na kurtu. Za 90 minut na něm vyrobila 33 nevynucených chyb, někdejší čtvrtfinalistce Roland Garros Soraně Cirsteanové otevřela dveře do druhého kola.

Na Australian Open pořád zůstává jejím nejlepším výsledkem čtvrté kolo v letech 2006 a 2010. "Ale určitě nechci zůstat tenistkou, která vyhrála pouze jeden grandslamový titul. Jeden to sice fajn, ale chci víc," říká. Společnost šampionek s jedním titulem, v níž mimo jiné figurují Gabriela Sabatiniová, Conchita Martinezová nebo Ana Ivanovičová, australskou tenistku neláká.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...