Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Wozniacká: Ztratila jsem motivaci, nechtěla jsem hrát(5/2013)

defaultNa jaře loňského roku bojovala dvaadvacetiletá tenistka se zraněným kotníkem a alergií. Hlavní překážkou však pro pohlednou hráčku byla ztráta motivace, jak sama přiznává.

"Nechtěla jsem hrát, ale zase jsem nemohla dovolit, aby si fanoušci mysleli, že se vymlouvám na zranění. Tak jsem pokračovala. Ale nebylo to dobré rozhodnutí," uvedla Dánka pro Tennis Journal.

A v zajímavé zpovědi nekončí. "Věděla jsem, že bych měla své soupeřky porážet, ale neustále jsem bojovala s drobnými zraněními, která mi nedovolovala naplno trénovat," říká desátá hráčka světa.

Psychologická příprava dle Wozniacké: golf a Nadalova biografie(1/2012)

 

MA40962b MEL407_TENNIS_OPEN_0118_11

 

Psychologická příprava dle Wozniacké: golf a Nadalova biografie
ma 18. ledna 2012 16:58
Už 67 týdnů vládne světovému tenisu, přesto neustále poslouchá kritiku. Důvod? Nemá ve sbírce grandslamový titul. I proto dánská tenistka Carolina Wozniacká angažovala před sezonou nového trenéra. S přítelem Rorym McIlroyem navíc rozebírá tajemství golfu. A se zájmem čte biografii Rafaela Nadala.
 

S novým trenérem Ricardem Sanchezem doplňuje svoji hru. Mění detaily. A třeba jde okamžitě po zápase ještě na chvíli na tréninkový kurt, jako po vítězství nad Gruzínkou Annou Tatašviliovou.

Ve volném čase hodně čte. V posledních dnech biografii Rafaela Nadala. Její přítel Rory McIlroy o Španělově životopise pěje ódy. "Když ho sledujete na kurtu, vypadá neporazitelný. Jenže uvnitř je to jinak, psychika je strašně křehká," komentuje jeden z nejlepších golfistů světa biografii tenisového kolegy.

Carolina Wozniacká ji otevřela teprve nedávno. "Pro lidi je to určitě hodně zajímavé čtení," říká. Po pár stránkách jakoby četla svůj vlastní příběh, vzpomínky na tenisové dětství jsou navlas stejné.


Dánka Carolina Wozniacká trochu jinak

"Jako desetiletá jsem si také myslela, že když nevyhraju, svět se zboří. Po prohrách jsem byla zničená a brečela," přiznává. "Říkala jsem si: Už nikdy na kurt nevstoupím. Tahle tvrdá práce se vůbec nevyplácí."

Ve skutečnosti ale dřela pod vedením otce Piotra, dotáhla to až na post světové jedničky. Z jedné strany slyší kritiku kvůli chybějícímu grandslamovému triumfu, z druhé chválu za nejvyrovnanější výkony. A do toho poslouchá rady přítele Roryho McIlroye.

Ve vztahu s předním světovým golfistou objevuje dánská tenistka kouzlo dalšího sportu. Atmosféra golfových turnajů ji pohltila, od tenisového světa je prý naprosto odlišná. "Jak nehrají proti sobě navzájem, ale proti hřišti, je jejich svět úplně uvolněnější a přátelštější," tvrdí Wozniacká.

"Přitom psychicky je golf mnohem náročnější hra než tenis," je přesvědčena. Díky golfu nebo knížkám však ona sama zvládá tlak okolí mnohem lépe. Nestresuje se triumfem ani možnou ztrátou světového trůnu.

A že na kombinaci "Wozniacká - Federer" jako vítězové Australian Open 2012 jeden z fanoušků vsadil 4 000 australských dolarů? "Já nesázím," odpovídá dánská tenistka. A vzápětí přidá úvahu o možném triumfu - Federera. O svých šancích mlčí. Nová psychologická taktika?

 

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...