Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Andrea Hlaváčková-rozhovor (4/2013)

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou s pověstným úsměvem dokráčely až do finále tenisové čtyřhry na XXX. letních olympijských hrách v Londýně a pro stříbrné medaile si do bašty tradicionalismu v All England Clubu přišly v holínkách. Jejich fotografie obletěla svět, protože se jim podařilo nejen prolomit tabu, ale především jejich nápad rezonoval s humorem poddaných Jejího Veličenstva.

V roce 2012 se mohli usmívat i čeští tenisoví fanoušci: Nejprve smíšené družstvo na začátku roku vyhrálo Hopmanův pohár, na podzim ženy s Andreou Hlaváčkovou v sestavě vyhrály Fed Cup a za dva týdny na jejich úspěch navázali muži v Davisově poháru. Česká republika je první zemí v historii, jejíž reprezentanti dokázali získat všechny tři trofeje v jediné sezoně.

Oslavili jste obě podzimní vítězství společně?
Po Fed Cupu jsme zašly do baru, tak hodinku, dvě jsme se těšily s pohárem a pak jsme se rozjely na dovolené. Davis Cup jsme sledovaly v televizi a ve zprávách. Žádná jsme se nešla podívat do haly, měly jsme tenisu plné zuby. Kluci slavili ve stejném baru, asi tam pobyli déle, jsou to chlapi…

Jaká je podle vás naděje, že všechny poháry zůstanou u nás i příští rok?
Na takové prognózy je brzy, měli bychom si užívat, že se to povedlo. Jako jediná země v historii jsme dokázali v jedné sezoně vyhrát Hopmanův pohár, Fed Cup i Davis Cup. Byl to rok slávy, proč už řešit, jestli se to povede zopakovat? Nekažme si zlatou chvilku!
Pokud my, holky, budeme hrát jako letos, máme šanci, u kluků nevím, teď to nedokážu odhadnout.

Zůstala jste v Londýně do konce olympijských her?
Domů jsme s Lucií Hradeckou odletěly hned druhý den po finále, protože nás čekaly další turnaje. Nebyl čas zůstat a užít si pozdější atmosféru. V Čechách jsem za 48 hodin stihla asi dvacet rozhovorů a jednu oslavu, ale pak už jsem musela letět do USA na turnaj v Cincinnati a na US Open.

Bylo těžké po olympijském úspěchu okamžitě najít chuť do další soutěže?
Turnaj v Cincinnati jsme s Lucií vyhrály a na US Open jsme se probojovaly až do finále, byly jsme stále při chuti. A v singlu jsem na US Open postoupila do čtvrtého kola, což je na tomto turnaji můj nejlepší výsledek. S motivací problém opravdu nebyl. Jenom ze mě spadl pocit důležitosti každého zápasu, který jsem měla na olympiádě – tam byl tlak a nervy větší než kdekoli jinde.

Olympijský turnaj tedy hodnotíte jako nejobtížnější soutěž v životě?
Herně asi ne, ale psychicky určitě. Člověk cítí šanci, která je jenom jednou za čtyři roky, navíc pak začali odpadávat ostatní Češi a cítily jsme, že mezi tenisty zůstáváme jako poslední žhavé adeptky na medaili. Bylo to těžké, ale nic dobrého nepřijde lehce. Atmosféra soutěže byla dobrá a hnala nás kupředu.
Fyzicky jsem nejvíc zkusila ve 3. kole US Open v roce 2012 proti Kirilenkové, kdy jsem měla zraněné tři svaly najednou a každou chvíli jsem myslela, že odejdu z kurtu, protože se už skoro nemůžu hýbat, ale nějak jsem to dohrála. Na konci jsem byla úplně vyčerpaná, ale zároveň šťastná, že jsem vyhrála. To byl můj nejtěžší i nejhezčí zápas.

Jak mezi turnaji odpočíváte?
Snažím se vrátit tam, kde se cítím doma. Pokud jsem v Evropě nebo v Asii, vracím se do Plzně, kde zařizuji milion věcí denně, starám se o to, co mi v době nepřítomnosti uniklo, od banky po poštu, schůzky… Když jsem v Americe a mám mezi turnaji jenom týden, zajedu k příteli na Floridu a trávím tam absolutně klidné dny. Chodím k moři, dobře jím a snažím se ničím nezabývat. Fabrizio mě naučil surfovat, a tak si beru k moři prkno.

Celý rozhovor si přečtete v tištěné Xantypě........

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...