Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Jimmy Connors-The Outsider ( 5/2013)

JC-The-Outsider-Book

Connors a Evertová prožili románek v 70. letech a byli ostře sledovaným zlatým tenisovým párem. V roce 1974 oba vyhráli Wimbledon a měli se brát, ale pak náhle z obřadu sešlo. Nikdo tehdy neznal důvody, proč k rozchodu došlo.

Connors ve své knize píše, že mu týden před svatbou Evertová řekla, že je těhotná. "Byl to výsledek mladické vášně. Byl jsem šťastný a připravený přijmout odpovědnost za to, co přijde," píše Connors, kterému tehdy bylo 22 let a Evertové 19.

Pozdější vítězka 18 grandslamových titulů Evertová se ovšem podle Connorse rozhodla, že na potomka není vhodná doba. "Chrissie si usmyslela, že je to špatné načasování, a řekla mi, abych zařídil detaily (potratu)," píše Connors.

"Bylo to strašně bolestivé, ale věděl jsem, že je konec, že se brát nebudeme, protože by to ani pro jednoho z nás nebylo dobré," pokračoval Connors. Rozhodl se, že jsou na svatbu moc mladí, a Evertová tehdy řekla: "Žádný problém. Zítra mám zápas."

Evertová nevěděla, že její bývalá láska odhalí ve své knize intimní části jejich soužití a cítí se dotčená. "Jsem mimořádně zklamaná, že to učinil bez konzultace, protože náš vztah byl citově bolestný. Více to nebudu komentovat," uvedla v prohlášení.

Bývalý první hráč světa a vítěz osmi grandslamových titulů Connors se později oženil s modelkou a dívkou z první strany časopisu Playboy Patti McGuireovou, s níž má syna Bretta a dceru Aubree.

V knize Connors na 401 stranách popisuje, jak ho jeho matka-manažerka Gloria navedla na tenisovou cestu. Odhaluje své sklony k dyslexii, nevěře a hazardu. Obávaný tenisový bouřlivák probírá i komplikované vztahy a rivalitu se svými největšími protivníky - Švédem Björnem Borgem, krajany Arthurem Ashem, Johnem McEnroem a Andrem Agassim či s Argentincem Vitasem Gerulaitisem.

"Jsem zvědavý, jestli mám v osudu tenis i v budoucnu," uzavírá Connors svoji knihu a popichuje fanoušky: "Přiznejte si. Že bystě mě rádi viděli zpátky?"

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Camille 22.09.2017 14:31
  Article writing is also a excitement, if you know then you can write otherwise it is difficult to ...

  Číst dále...

   
 • Krystle 21.09.2017 15:08
  I constantly spent my half an hour to read this web site's articles all the time along with a cup of ...

  Číst dále...

   
 • Amanda 19.09.2017 22:36
  Hi there, You have done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my ...

  Číst dále...

   
 • Timothy 19.09.2017 02:23
  I see your page needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Berenice 17.09.2017 08:16
  great publish, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not ...

  Číst dále...