Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

US Open by měl mít střechu za tři roky-2016(9/2013)

Zatahovací střechu už dříve vybudovali nad centrálními dvorci organizátoři Australian Open v Melbourne a Wimbledonu v londýnském All England Clubu. Na French Open chtějí mít pařížští pořadatelé hlavní kurt chráněný do roku 2017.

Ve Flushing Meadows plánují postavit střechu nad největším tenisovým stadionem světa s kapacitou 22.500 diváků do roku 2016, maximálně 2017. Její konstrukce si vyžádá náklady 100 milionů dolarů. Podle projektu by mělo její uzavření či otevření trvat jen pět minut.

V plánu jsou i další úpravy. Mezi chystané novinky patří mimo jiné zvětšení kapacity arény Grandstand z šesti na osm tisíc míst, jež by mělo být hotovo už za dva roky. Zbytek úprav včetně navýšení počtu míst u kurtu Louise Armstronga z deseti na 15 tisíc by měl být hotov do roku 2018. Celkové náklady pořadatelé vyčíslili na 550 milionů dolarů (asi 10,6 miliardy korun).

Program US Open se v posledních letech dostával kvůli počasím do skluzu. Už pětkrát za sebou se kvůli dešti protáhl až do pondělí, letos proto pořadatelé poprvé naplánovali vyvrcholení mužské dvouhry rovnou až na pondělí.

US Open: V roce 2017 se bude hrát o 50 milionů dolarů(4/2013)

Zatímco před rokem si ve Flushing Meadows mezi sebe tenisté rozdělili 25,5 milionu dolarů, letos k už dříve ohlášenému zvýšení dotací o čtyři miliony přidají pořadatelé ještě dalších 4,1 milionu dolarů. Dohromady se tak bude hrát o 33,6 milionu.

Změny zástupci US Open představili tenistům na hráčském zasedání ATP v Key Biscayne. Oficiálně podrobnosti zveřejní ve středu, podle informací agentury AP novinky zahrnují i termínové změny. Od roku 2015 by se mělo vrátit finále mužské dvouhry z kritizovaného pondělí na nedělní termín.

O přesném rozložení dotací ještě není rozhodnuto. Na lednovém Australian Open, kde se částka na prize money zvedla o 4,2 milionu na 31 milionů dolarů, připadla většina z letos přidaných peněz hráčům vyřazeným v prvních třech kolech.

O US Open

Tenisové US Open je pro silné povahy

27.08.2007 06:00 - N e w Y o r k - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Když to dokážete tady, dokážete to už všude, řekl před lety tenista Arthur Ashe. Jeho citát dodnes míjejí hráči, kteří v New Yorku vstupují na centrální kurt. A dodnes je v něm kus pravdy. Ostatně přichází důkaz: vpodvečer středoevropského času dnes začíná US Open, poslední a možná nejtěžší grandslamový turnaj sezony.

Proč nejtěžší?

Zaprvé kvůli neukázněným fanouškům. "Dělají rachot," říká Helena Suková, která tu byla dvakrát ve finále. "Během hry přicházejí, odcházejí, cinkají příbory a k tomu se ve stánku přímo u kurtu smaží hamburgery."

Zadruhé kvůli počasí. "Bývají tu vedra a vlhkost vzduchu jako v prádelně," vzpomíná Jiří Hřebec. "Když k tomu přidáte chaos v hledišti, je US Open psychicky hrozně náročné. Nenáviděl jsem ho."

Jenže právě takové prostředí rodí šampiony. A jsou i tenisté, kteří si v něm libují: byl to Jimmy Connors, je to jeho žák Andy Roddick a z Čechů třeba Nicole Vaidišová. "New York žije čtyřiadvacet hodin denně. Hraju tu nejradši," tvrdí.

 • Camille 22.09.2017 14:31
  Article writing is also a excitement, if you know then you can write otherwise it is difficult to ...

  Číst dále...

   
 • Krystle 21.09.2017 15:08
  I constantly spent my half an hour to read this web site's articles all the time along with a cup of ...

  Číst dále...

   
 • Amanda 19.09.2017 22:36
  Hi there, You have done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my ...

  Číst dále...

   
 • Timothy 19.09.2017 02:23
  I see your page needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Berenice 17.09.2017 08:16
  great publish, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not ...

  Číst dále...