Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Jankulovski o Wimbledonu(7/2014)

Když vám přátelé Michal Otava a vyplétač raket Richard Šodek nabídli možnost letět do Wimbledonu na tenis, váhal jste? Jaký byl do té doby váš vztah k tomuto sportu?
„Neváhal jsem ani chvíli. Řeknu vám, že jsem měl možnost letět do Brazílie na nějaké zápasy mistrovství světa. Ale nerozhodoval jsem se ani vteřinu. Zaprvé je super, když se člověk vůbec na Wimbledon může dostat, a zadruhé tam hrála spousta Čechů. Na mistrovství světa v Brazílii jaksi Češi scházejí a není tam moc komu fandit. Já jsem navíc chodil i na Davis Cup nebo Fed Cup, když se u nás hrál, tenistům fandím.“

Vítězové už nepolezou lidem po ramenou(6/2014)

Jedna z nejkrásnějších tradic Wimbledonu končí: ředitelství turnaje nechá zbudovat Bránu vítězů, kterou budou čerství šampioni moci projít do lóže ke svým blízkým. Už se tak nebudou muset - nebo spíše moct - prodírat tribunami a nechávat si pomoci nadšenými fanoušky.

Pravidla pro nasazení ve Wimbledonu(6/2014)

Wimbledon je jediným grandslamem, kde se pořadí nasazených hráčů neřídí pouze aktuálním žebříčkem ATP. Pořadatelé si sestavují vlastní žebříček: tenistům k jejich bodům ze žebříčku ATP připočítají také tzv. bonus za trávu, tedy 100 procent bodů získaných za posledních 12 měsíců na turnajích na trávě a k tomu 75 procent z bodů za nejlepší výsledek na trávě za období 12 až 24 měsíců předtím.

7. den ve Wimbledonu: Kurty jsou prázdné. Podle tradice(6/2013)

V neděli prvního týdne mají všichni tenisté volno a čas na odpočinek. Ale z hráčů, kteří v pondělí nastoupí k osmifinálovým zápasům, si asi nikdo nedovolí zahálet. "Neděli trávím tréninkem, stejně jako na jiných turnajích, když mám volný den. Jít do města nakupovat, na to čas není," tvrdila před třemi lety dvojnásobná čtvrtfinalistka Nicole Vaidišová, jež však nečekaně brzy ukončila kariéru a ve Wimbledonu už čtvrtým rokem chybí.
Volná neděle je tradicí hlavně kvůli místním obyvatelům. Ve 126leté historii Wimbledonu se v první neděli muselo hrát pouze tříkrát - naposledy se vinou deštivého počasí hrálo v roce 2004, aby byl v programu dohnán časový skluz. O hrací neděli se uvažovalo i před šesti lety, ovšem pořadatelé tuto možnost zamítli. I proto pak musel Nadal odehrát 4 zápasy během 4 dní, naopak Federer měl 5 dní volno.
Letošní program déšť ve čtvrtek a v pátek, ale odehrát se stihlo vše podle původního plánu. Šestnáct osmifinalistů zná dvouhra mužů i žen. V soutěži zůstávají o oba nejlepší Češi Tomáš Berdych a Petra Kvitová.

V Londýně během prvních dnů nebyla nouze o velká překvapení. Senzačně vypadli sedminásobný šampion Roger Federer i Rafael Nadal. Mezi ženami už nepokračují Maria Šarapovová či Viktoria Azarenková, jež se stala jednou z 'obětí' kluzké trávy. Ta je podle mnohých tenistů letos neobvykle nebezpečné, nicméně pořadatelé tvrdí, že je připravená stejně pečlivě jako v předchozích sezonách. Každopádně z letošního ročníku odstoupilo kvůli zdravotním potížím už 13 tenistů, což je vyrovnání smutného wimbledonského rekordu.

Příští týden budou britští fanoušci upínat zraky k Andymu Murraymu, který může být prvním domácím vítězem od roku 1936. Loni už si zahrál ve finále a v All England Clubu vyhrál olympiádu, grandslamový turnaj v Londýně ale ještě stále nedobyl. Letos už ve své polovině pavouka nemá žádného soupeře z Top 20, v druhé polovině ale stále číhá světová jednička Novak Djokovič nebo s chutí hrající Tomáš Berdych.

Už žen je od začátku turnaje favoritka jasná a Serena Williamsová zatím postupuje zcela suverénně. I u žen už v dolní polovině pavouka největší hvězdná jména chybí, pro šampionku z roku 2011 Petru Kvitovou je to tak velká šance dát větší lesk zatím nepříliš povedené sezoně.

"Koukám na další soupeřku, dál ne," opakuje, ale ví, že má naději na dobrý výsledek. "Svázaná tím nejsem, protože to moc neřeším. Na trávě tolik nezáleží na žebříčku. Jsou holky, kterým tráva sedí a dovedou na ní překvapit," řekla Kvitová. Volná neděle je pro Kvitovou běžným dnem a přípravou na pondělní osmifinále s Carlou Suárezovou ze Španělska. "Půjdeme si na hodinu zahrát," řekla.

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...