Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Finálový paradox. Celý francouzský tým žije ve Švýcarsku(11/2014)

finale 2014„Vídáme se neustále, hrajeme spolu fotbal, basketbal, někdy skoro obden…“ říká GAEL MONFILS (28) o JO-WILFRIEDU TSONGOVI (29). Oba Francouzi to k sobě mají tři minuty autem, a kdyby chtěli na návštěvu k Benneteauovi nebo kapitánu Clémentovi, stačí jim sjet z kopců nad jezerem dolů do města. Gasquet se Simonem bydlí kousek od sebe jen o nějakých 80 km severněji. A všichni ve Švýcarsku.

»Hraniční válka« - tak překřtili novináři finále Davis Cupu, jako by se bojovalo nikoli na fotbalovém stadionu v Lille, ale o každý z 572 kilometrů společné francouzsko-švýcarské »čáry«. Přiléhavější by ale - když už - byl výraz sousedská válka: celá francouzská ekipa totiž žije v zemi svého finálového soupeře.

Del Potro DC proti Německu hrát nebude. Omluvil se smskou(12/2012)

"Začátkem prosince jsme každému hráči poslali email, ve kterém jsme se jich zeptali, jestli budou pro zápas k dispozici," citovala Jaiteho agentura AFP. "Del Potro neodpověděl, až za dva týdny mi napsal sms zprávu, že hrát nemůže," dodal kapitán s tím, že přesto s bývalou světovou čtyřkou počítá do budoucna.

Oslavy Davis Cupu? Vrchní vyplétač Šodek prozradil, jak český tým "pařil"(11/2012)

V záři reflektorů ho neuvidíte, nerozdává jeden rozhovor za druhým, jen občas se mihne na televizní obrazovce při povzbuzování. Ale také on má zásluhu na letošním největším úspěchů českých tenistek a tenistů v historii. Dlouholetý člen daviscupového a fedcupového týmu Richard Šodek se stará o to nejdůležitější o rakety. Je vrchním vyplétačem.

Wawrinku mrzí Federerov prístup (12/2012)

19.12.2012 | 13:50 BERN - Švajčiarsky tenista Stanislas Wawrinka si verejne povzdychol nad vlažným prístupom krajana Rogera Federera k Davisovmu poháru reprezentačných tímov mužov.

"Roky opakuje, že chce v tejto súťaži hrávať a je preňho dôležitá, ale veci sa zjavne majú inak. Je škoda, že si uspôsobuje záležitosti tak, aby vyhovovali jeho postojom. Davisov pohár v tejto chvíli nie je Rogerova priorita," povedal pre švajčiarsky portál Sport Wawrinka, ktorý s Federerom získal zlatú medailu vo štvorhre na OH 2008 v Pekingu.

Tridsaťjedenročný bazilejský rodák Federer absolvoval v tejto sezóne oba asociačné termíny. Švajčiari najprv prehrali s Američanmi a potom zdolali Holanďanov. V osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny 2013 budú 1. - 3. februára hostiť v Ženeve obhajcov trofeje Čechov. Federer predznamenal absenciu s poukázaním na to, že ak by hral, musel by z individuálneho programu vypustiť ešte viac turnajov. Už teraz je známe, že bude chýbať od polovice marca v Miami na úrovni Masters 1000.

S úplne pozitívnym prijatím sa neniesla ani Federerova prítomnosť na nedeľňajšom slávnostnom vyhlásení švajčiarskych Športovcov roka 2012 v Zürichu. Sedemnásťnásobný grandslamový šampión priletel priamo z exhibičného turné po Južnej Amerike, pričom ešte v sobotu hral v Bogote. Blick referoval, že tenista sa okamžite po oficiálnej časti pobral na letisko a zamieril za manželkou Mirkou a ich dvojičkami do Dubaja. "Chcela som od neho autogram pre sestru, ale už bol na ceste na letisko, čo je mrzuté," povedala krasokorčuliarka Sarah Meierová. "Veľmi som túžila po spoločnej fotografii aj s mojím manželom Retom, on však bol hneď preč," uviedla triatlonistka Nicola Spirigová, laureátka ženskej kategórie ankety. "Všetky sme Federerove obdivovateľky," dodala snoubordistka Tanja Friedenová.

Fascinující historie Davis Cupu. Slavný originál patří nyní Čechům (11/2012)

Štítek s vyrytými jmény letošních finalistů a především českých vítězů ještě pošlou zástupci Mezinárodní tenisové federace na českou stranu, ve čtvrtek si můžete prohlídnout alespoň ten ze slavného roku 1980 umístěný na prostředním ze tří podstavců Davis Cupu.

Pohár čeká v Česku řada akcí, jež se teprve plánují. „Přemýšlíme i o modelu Stanley Cup. Tedy že by pohár dostali k dispozici hráči i členové týmu a mohli ho ukázat v místech, kde tenisově vyrostli,“ pravil šéf České sportovní Miroslav Černošek.

 

 • Dewayne 17.11.2017 08:08
  Pyszne przepisy kulinarne my homepage ... zupa cebulowa: https://is.gd/3dvJR3

  Číst dále...

   
 • Samantha 15.11.2017 08:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Číst dále...

   
 • Darin 31.10.2017 09:14
  Poker and trading possess laws that are similar. However, it does not signify that you are going ...

  Číst dále...

   
 • Joanna 23.10.2017 07:17
  I think your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Jed 15.10.2017 14:39
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Číst dále...