Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Finálový paradox. Celý francouzský tým žije ve Švýcarsku(11/2014)

finale 2014„Vídáme se neustále, hrajeme spolu fotbal, basketbal, někdy skoro obden…“ říká GAEL MONFILS (28) o JO-WILFRIEDU TSONGOVI (29). Oba Francouzi to k sobě mají tři minuty autem, a kdyby chtěli na návštěvu k Benneteauovi nebo kapitánu Clémentovi, stačí jim sjet z kopců nad jezerem dolů do města. Gasquet se Simonem bydlí kousek od sebe jen o nějakých 80 km severněji. A všichni ve Švýcarsku.

»Hraniční válka« - tak překřtili novináři finále Davis Cupu, jako by se bojovalo nikoli na fotbalovém stadionu v Lille, ale o každý z 572 kilometrů společné francouzsko-švýcarské »čáry«. Přiléhavější by ale - když už - byl výraz sousedská válka: celá francouzská ekipa totiž žije v zemi svého finálového soupeře.

To jezero, na které z kopců shlížejí Tsonga z Monfilsem, je Ženevské, a bydlištěm Clémenta a Benneteaua je právě druhé největší švýcarské město, jež dalo jezeru jméno. A kdyby Tsonga vyrazil ze své domovské vesničky Gingins, po třech minutách nabral v sousedním Trélex Monfilse a vydali se na sever do Neuchatelu zjistit, jak se mají Gasquet se Simonem, mohou se v půli cesty stavit v Saint-Barthélemy u Stana Wawrinky...

Proč se novodobí mušketýři houfně přestěhovali k sousedům? „Jsem během chvíle v horách, za chvíli zas na kole u jezera,“ popisuje francouzská jednička Tsonga typickou švýcarskou idylu. „A kromě toho, je odsud moje přítelkyně,“ dodává potutelně obyvatel Romandie, tedy té části Švýcarska, kde se mluví francouzsky. A Simon, žijící takhle »u konkurence« už devátým rokem, dodává: „Mohu tu se synem skákat a tancovat na kamenech na břehu jezera…“ Zní to hezky, ale je třeba dodat jeden detail - celkové daňové zatížení je ve Francii 42 procent hrubého domácího produktu, ve Švýcarsku jen 29.

Francouzský deník L’Équipe nenechal fakt, že tenisové hvězdy jeho země sakumprásk bydlí v zemi momentálních hlavních rivalů, bez povšimnutí a minulý týden dal svým daviscupovým reprezentantům poněkud škodolibý, ale nijak těžký znalostní kvíz o Švýcarsku. A výsledek? Nejlépe uspěl Monfils (sedm bodů z deseti) těsně před Benneteauem (6,5), Tsonga a Gasquet si připsali pět bodů a roztancovaný Simon jen čtyři.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Erica 23.07.2017 19:18
  It's the best time to make some plans for the future and it's time to be happy. I have read this post ...

  Číst dále...

   
 • Kazuko 20.07.2017 12:38
  How to drive traffic to your website [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=86COMT8JE_c[/youtube] this ...

  Číst dále...

   
 • Madison 20.07.2017 02:52
  Hello fellas! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can ...

  Číst dále...

   
 • Soila 19.07.2017 13:34
  Hello guys! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me ...

  Číst dále...

   
 • Drusilla 18.07.2017 09:01
  Hi guys! Who wants to see me live? I have profile at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch ...

  Číst dále...