Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
 • Chyba při nahrávání kanálu

Z rozhovoru s T.Berdychem 1/2013

Tomáš Berdych hrál na turnaji ATP 250 v Čennaí už v roce 2011. Tehdy prohrál v semifinále se Švýcarem Wawrinkou. Letos se rozhodl si cestu do Indie zopakovat, už ve svém druhém vystoupení - čtvrtfinálovém - ale nebyl ve své kůži a s 80. hráčem světa Robertem Bautistou-Agutem ze Španělska nečekaně padl.

Sedmadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí s odstupem několika dnů v rozhovoru pro Český rozhlas přiznal, že rozhodnutí hrát v Čennaí nebylo šťastné, respektive bylo chybné.

"Já už bych tam nechtěl! Nebylo to asi úplně nejšťastnější rozhodnutí to tam (do harmonogramu kalendáře turnajů) dát, ale člověk se musí poučit i z chyb. Složité je to v tom, že podmínky jsou tam hrozně těžké, je tam strašné vlhko, vedro, dusno a já, který jsem náročný na jídlo a na to, co potřebuji kolem, tak jsem tam s tím měl strašný problém," řekl Berdych Českému rozhlasu.

"Dohrával jsem zápas a říkal jsem klukům, že jsem se tak blbě nikdy necítil. Říkám: 'Nevím, co je! Motá se mi hlava!' Když jsme to pak zpětně řešili, tak nám více méně došlo, že jsem neměl mít ani z čeho nějakou energii. Takže to byl fakt boj, víc než aby člověk odehrál nějaký dobrý turnaj. Byl to spíš boj sám se sebou než s jedním nebo druhým soupeřem," vysvětloval.

"Ale zase nechci, ať to vyzní, že si člověk na něco stěžuje, protože má vždycky volbu výběru naplánovat si program sám. Tak to na světě chodí, že nejsou všechny země stejné," dodal šestý hráč světa, který zítra v Melbourne zahájí Australian Open duelem s Američanem Michaelem Russellem.

 • Camille 22.09.2017 14:31
  Article writing is also a excitement, if you know then you can write otherwise it is difficult to ...

  Číst dále...

   
 • Krystle 21.09.2017 15:08
  I constantly spent my half an hour to read this web site's articles all the time along with a cup of ...

  Číst dále...

   
 • Amanda 19.09.2017 22:36
  Hi there, You have done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my ...

  Číst dále...

   
 • Timothy 19.09.2017 02:23
  I see your page needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for ...

  Číst dále...

   
 • Berenice 17.09.2017 08:16
  great publish, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not ...

  Číst dále...